Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha lemegyek az aluljáróba és...

Coney kérdése:

Ha lemegyek az aluljáróba és várom a metrót, honnan fogom tudni, hogy nem épp az ellenkező irányba induló metróra pattanok fel? :DD Mert az a verzió, mint pl busznál, hogy ki van írva, hogy merre megy, nem működik.

Figyelt kérdés
Elnézést a buta kérdésért, de alsóban metróztam osztálykiránduláson elsőnek és utoljára.
2012. szept. 8. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ki van írva, hogy melyik peronról melyik irányba visz.
2012. szept. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
Igen kivan írva melyik irányba megy többnyire a bejáratoknál is kint szokott lenni hogy melyik oldalra kell állnod. Ott ahol egy oldalon lehet felszállni mindkét irányba haladó metróra oda is kivan írva hogy merre megy. Ha esetleg rossz irányba mész akkor sincs bej leszállsz és gond nélkül átmehetsz a másik irányúra anélkül hogy lyukasztanál. a lényege az hogy ne hagyd el az állomást.
2012. szept. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Már ahol megoldható az állomás elhagyása nélkül a másik irányba való átszállás.
2012. szept. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 kovpet ***** válasza:

A falra a megállók nevei is ki vannak írva. Az irány meg a mozgólépcsőről is láthatóan ki van írva és nyilazva, hogy melyik merre megy.

Ettől függetlenül én is szálltam már fel rossz irányban mikor nem figyeltem, pedig egész életemben budapesti voltam :)

2012. szept. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi, kicsit megnyugodtam. És a másik kérdés, a buszokon/trolin bemondják rendesen a megállókat? Én szegedi vagyok és tapasztalat, hogy itt csomószor túl halk, vagy elcsúsznak a megállók nevei stb.. és ahogy nézegettem nem egyszer lesz olyan, hogy 10 megállót vagy többet is menni kell és mivel kicsit sem vagyok ismerős még, annyira nem lesz egyszerű még ezt se követni az elején.
2012. szept. 8. 16:02
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahol van kijelző és hang is, ott jellemzően jól megy, bár van amikor nem megy a hang.

De itt is van amikor a kijelző sem megy, vagy elcsúszik. Tehát nem 100%-osan megbízható.


De szerintem nem kell túlaggódni. Mi pestiek is megyünk néha Bp. ismeretlen helyeire, és mégis élünk :D Én nemrég pont ugyanígy voltam, tudtam, hogy az xy megállóig kell mennem, és minden megállóban néztem, épp hol járok... Vész esetén pedig ott a sofőr, mindig segítenek :)


Vagy ha netán van okostelefonod, akkor google maps.

2012. szept. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 kovpet ***** válasza:

Néha igen, néha nem, erre ne alapozz, mert megszívod :)

Ha bizonytalan vagy, kérdezd meg a buszvezetőt, nem hiszem hogy ne segítene. Szoktak ilyenkor. Meg azért te is figyelj, mert a végén elfelejt szólni és túlmész.

2012. szept. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy tanács: csak a nyomtatott információval bízz. Minden, ami elektronikus, megbízhatatlan a BKK esetében. Inkább nézd meg felszállás előtt a megállóban, hogy melyik megálló után kell leszállnod. A megállók nevei úgy 95%-ban ki vannak írva.
2012. szept. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

igen? :s pedig már ki is nyomtattam a bkv oldaláról az első napi útvonalam. :))

Amúgy igyekszem nem túlaggódni, de így elsőre elég nagy falatnak tűnik, de tudom, nem én vagyok az első aki odaköltözik és nem az utolsó.. :D

2012. szept. 8. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!