Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Honnan tudhatom, hogy melyik...

Honnan tudhatom, hogy melyik vágányon érkező vonatra kell felszállnom?

Figyelt kérdés

Nincs kijelző, csak hangosbemondó. De azt nem mindig értem (egyedül még sosem utaztam egyébként). Plusz azt is szeretném megtudni, hogy az egyes időpontokban, ugyanoda tartó járat mindig ugyanazon a vágányon lesz?


Félek hogy rossz vonatra fogok felszállni, és akkor jól megszívom. Szeretném ezt elkerülni, szóval minden tippet elfogadok! köszönöm


2012. szept. 9. 02:01
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Hát én hasonlót csináltam a minap, 3 órás útból lett 5 órás, de ingyen utaztam az ic-n vagy 50 km-et, mert volt szíve az ellenőrnek. Pedig az lett volna az igazi ha még meg is büntetnek!:D

Én meg szoktam kérdezni mikor a jegyen veszem, csak retour-nál van gáz visszafelé+átszállásoknál. De a kalauz is le szokott szállni állomásoknál, tőle is meg lehetne kérdezni, vagy valamelyik leszállótól hogy merre megy a vonat.


Ja és azt figyeltem meg ha 10:45 kor indul a vonat akkor 45:00-kor már csukódnak az ajtók, és előtte olyan 2-3 percel érkezik be. Én azzal jártam meg hogy 1 vágány volt, amin menetrendi indulás előtt 5 percel megállt egy vonat, de már csak a vonaton mondta a kalauz hogy ami nekem kellett volna az utánuk jött. :D Szóval ha nem mondják be hogy késik akkor az indulás előtt max 2-3 percel szállj fel a vonatra, amin az első adandó alkalommal megkérdezel egy járókelőt/kalauzt h merre megy a masina. Én mostantól ezt fogom tenni ha nem sikerül betájolnom magam a csúcsteknológiás érthetetlen bemondások után.

2012. szept. 9. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Most nézem hogy a mav-start.hu-n ha bővebb információkba belemész 1 útvonalnál, és ott rákattintasz a vonat azonosítójára akkor kiírja a vágányszámot. De a vágány nem jelent semmit, lást az előző kommentem :D Itt 1 percet ír amit eltölt az állomásokon, 2 tényleg sok lenne.
2012. szept. 9. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
De paráztam ettől én is, 10 évvel ezelőtt:) Kérdezősködni kell, nyugodtan. Anno nekem is necces volt, mert az utolsó vonattal közlekedtem haza Pestre és általában mindig üres volt, de az állomáson azért mindig akadt valaki, aki tudott segíteni. Szerettem vonatozni és mennyi pénzem elment rá:D
2012. szept. 9. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mielőtt felszállnál,kérdezd meg a jegyvizsgálót! Akkor nem fogsz rossz vonatra szállni!
2012. szept. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vagy akármelyik pénztáros, forgalmista, kocsivizsgáló is megmondja melyik vágányra jön a vonatod.
2012. szept. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A vasutasoktól kapott élőszavas infó a legmegbízhatóbb. A nyomtatott, online, és az utasoktól kapott információk csak ez után következnek a sorban.


Fontos, hogy ha rossz vonatra szàllsz, SOHA ne jusson eszedbe a mozgó vonatról leugrani - akkor már inkább húzz vészféket.

2012. szept. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt megtudnád mondani melyik állomás(ok)ról indulnál és merre?Vannak olyan állomások,ahol ritkábban jár a vonat,ezért nincs kiírva interneten sem.
2012. szept. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!