Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nektek melyik a kedvenc...

Nektek melyik a kedvenc tömegközlekedési járművetek?

Figyelt kérdés
Lehet akár busz, metró, villamos, HÉV, vonat (de akár még mozdony is), de ide sorolhatjuk a repülőt és a hajót is.

2012. szept. 9. 11:46
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
100%

Én nagyon szeretek utazni, mindegy, mivel, a lényeg, hogy ne legyen túlzsúfolt, és le tudjak ülni.

Szeretem, ha hosszú ideig utazhatok, ezért imádok órákig vonatozni, ilyenkor tök jól lehet olvasni, gondolkozni, nézni a tájat. :) Sajnos repülőn még nem ültem, de nagyon szeretnék majd valamikor, remélem hamarosan lesz lehetőségem rá. Buszozni is szeretek, suliba is azzal járok, csak sajnos sokszor túlzsúfolt a busz, mert óránként egy járat indul csak... :/ A többi tömegközlekedési eszközzel is szeretek utazni, de általában vonattal vagy busszal közlekedem. A kedvencem a vonat, abból is az Intercity vonatok, vagy ami Bécsbe megy, a Railjet. :)

2012. szept. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
78%

Mozdonyok közül a Gigant - 630-as, és a Csörgő - 418-as. Nincs is annál jobb, mint egy Csörgős vonat első ablakában lógni és hallgatni amint gyorsít. Kicsit fülsüketítő, de pont ezért szereti sok vasútbarát.

Tegnap utaztam először az új Alstom metróval, kicsit meg is lepődtem amikor az Astoriánál pont ez jött. Hát van egy kis különbség a régi orosz metróhoz képest. Sokkal csendesebb, világosabb, barátságosabb és ha minden igaz hosszában végig lehet járni, bár ebben nem vagyok biztos.

Villamosok közül a Combino nem rossz. A budapesti ha jól tudom a világ leghosszabb egyterű villamosa.

Buszok közül azokat szeretem, amelyek nem füstölnek úgy induláskor, mint egy gőzmozdony.

2012. szept. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Mivel (még) vidéken lakom, így nekem a metró és a villamos. A vonatot utálom, mindig olyan kihalt részen megy, meg nem szeretem mikor csikorog. A hajót sem szeretem, mert aquafóbiám van. A busszal nincs gondom, bár ami ebben a városban jár szóló ARC, azt nem szeretem, mert kevés a hely.
2012. szept. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%
Én vonatozni alapvetően szeretek, de Budapesten a combino a legjobb nyáron, ha épp működik a klíma. Kellemes idő van rajta.
2012. szept. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
78%
Az abszolút kedvencem a vonat. A kisvasúttól a nagysebességű vasútig kb. bármi :)
2012. szept. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
78%

Jöhet minden, repülőt és hajót kivéve, tekintve nincs sok tapasztalatom velük (értsd: majdhogynem mindennapi). :)


Szeretem (nem sorrendben) az IK435-öst, ennek a troli változatát (imádok hátul ülni a sorban, és hátul leszállni, belátni az egészet mert akkorát emelkedik, leszálláskor pedig már csakazértis beverem a fejem, illetve ülésről felállásnál szintén, a tetőbe... :D),

imádom az IK280 szériát, ez igaz a trolikra is és a sima buszokra is, busznál a "Gyros", de mondhatjuk régi gyorsnak/pirosnak is a leges legnagyobb kedvenc, nagyon jól néznek ki, jobb "állapotban" vannak szinte minden téren mint az egyszínűek, illetve éjszaka is többségében Ők szoktak hazahozni. Szeretem. Elvannak hanyagolva nagyon régóta, nagyon, dehát... ezzel nem tudok - tudunk mit kezdeni. Szeretem az Ikarus-t, pedig nem vagyok idős, sőt, még 20 éves sem. Mégis csodálom azt, amit összeraktunk... ez legyen igaz buszra, mozdonyra, vagy bármire, amik ennyi ideig bírják.


Szeretem a HÉV csörgőzörgő kattogó hangját amikor sebességet állít, a zakatolást (ez igaz vonatra is), a metrót is csak úgy random utazni rajta.

Mozdonyból én is imádom a Csörgők hangját, de szeretem a sima V43-ast is (kívülről és belülről egyaránt), a V63-akat pedig meglesem mindig. Bár nem voltam a belsejében még...

M61 Nohab mozdonyt pedig külön kiemelném, valahogy csodálom. Egy balesetesnek az eleje áll a Közlekedési Múzeumnál is.

Ez a mozdony nálunk már selejtnek mondható, más nagy-nagy országokban itt Európában pedig még mindig teljesítenek, és kiválóan jól.

Szintén igaz az Ikarus buszokra, karbantartás kérdése... (nem BKV-sokra gondoltam ezzel)


[link] (bár megintcsak nem BKV-s)

[link]


Most mondd, mondjátok, hogy nem szerethetőek, "szépek"? És mind a miénk...

2012. szept. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
Amikor egyszer a mamámnál voltam Cinkotán, még talán nem is jártam iskolába! El kellett vinnie Csömörre, mert elakartam menni, hogy még arra nem voltam hévezni. Nagyon szerettem akkor hévezni, de még most is szeretek! :)
2012. szept. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Ez egy igazán elgondolkodtató kérdés. :D

Nagy kedvenceim a buszok,szeretek buszozni.Sokat utaztam annakidején vonattal is,bár voltak kellemetlen emlékeim de ezt is szerettem.Mivel Bács megyében lakom így nyáron utaztam először villamossal és trolival ezeken a járműveken is jól éreztem magam.

Helyezések:

1:Busz/troli

2:Vonat

3:villamos


Távolsági buszok közül nagy kedvenc az Ikarus E99,Vagy a facelites E95.

Az elővárosiak közül szinte az összes típust szeretem.Mindegyiknek megvan a maga előnye,hátránya...

2012. szept. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

1. villamos

2. vonat

3. troli

4. HÉV

5. metró

2012. okt. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

vonat: halberstadti kocsi

HÉV: MIXA, MVIII(nosztalgia)

metró: prágai felújított 81-71M

villamos: a Tátra összes típusa

busz: helyi: Mercedes Citaro/Connecto / (veszprémi) Neoplan

helyközi: Credo EC11 / Ikarus C56

távolsági: Ikarus/EAG 395/E95/E98

repülő: Airbus A320

2012. nov. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!