Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Érvényes úgy is a metrójegy...

Érvényes úgy is a metrójegy Budapesten, ha kiszállok egy megállónál, ott megvárok valakit és utána megyünk tovább?

Figyelt kérdés

Szóval pl. én a Deák-téren felszállok, a Népligeten találkozom vkivel (tehát ott kiszállok és megvárom az illetőt), és együtt megyünk tovább Kőbánya-Kispestig.

Eddig mindig úgy utaztam h felszálltam és folyamatosan mentem a célállomásig.


2012. szept. 19. 23:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Igen, persze. De ki ne fuss az időből, 60 percig érvényes a jegy, szóval egész napodat ne töltsd lent a metróban! :) De a 60 perc alatt bármit csinálhatsz. Akár Örsről a Déliig is elmehetsz egy ismerősödért és együtt jöhettek vissza az Örsre. Na persze úgy, hogy nem mész fel a mozgólépcsőn. Csak úgy érvényes a 60 perc.
2012. szept. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%
Mármint a Deák térnél felmehetsz a mozgólépcsőn, de ott is csak a 3-as metroig, mivel a sima vonaljegy a metrón jogosít átszállásra.
2012. szept. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Igen.
2012. szept. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszönöm, felpontoztam mindenkit!
2012. szept. 20. 00:03
 5/12 anonim ***** válasza:
43%

Ha nem mész ki a vonalon túlra és nem futsz ki az időből, akkor megvárhatod az illetőt!


"Akár Örsről a Déliig is elmehetsz egy ismerősödért és együtt jöhettek vissza az Örsre"


Ez így nem igaz! Csak egy irányba utazásra érvényes a jegy, vissza másik kell!

2012. szept. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem.

"Az érvényesség időtartama alatt a metróhálózaton belül (ideértve a földalattit is) átszállásra jogosít, de útmegszakításra és visszafelé utazásra nem használható."

[link]

2012. szept. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6. És azt honnan tudja bárki is ellenőrizni h nem úgy csináltam h pl. megvettem a jegyet, lementem a metróba, de nem szálltam fel az első szerelvényre, ami jött, hanem megvártam míg 3 szerelvény elmegy és csak a 4.-re szálltam fel? ezt sem lehet? pedig erről nem írnak :D

(mert pl. amikor leértem a mozgólépcsőn, felhívott egy fontos ember és sokat kellett vele beszélnem, és nem tudok úgy telefonálni h közben beszállok a metróba, figyelek a csomagjaimra is, stb.)

2012. szept. 20. 12:09
 8/12 A kérdező kommentje:

és akkor ugyanazon a metróvonalon belül nem tölthetek el 60 percet?

És pl. Deák téren muszáj a lehető leggyorsabban átszállni, különben útmegszakításnak számít? mi van, ha a Deák-téren megvárok valakit, aki a másik irányból fog érkezni a szerevénnyel és együtt megyünk tovább a másik metróra? útközben még jegyet venni se tudunk :D

2012. szept. 20. 12:12
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, amíg a 60 percben benne vagy és nem léped át a peronzárvonalat, a kutya nem fog belekötni a jegyedbe.
2012. szept. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9. akkor jó, köszi!
2012. szept. 20. 21:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!