Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért vannak ilyen hülye...

Miért vannak ilyen hülye szabályok a MÁV-nál?!

Figyelt kérdés
Jöttem haza Kiskunfélegyházáról az első vonattal,épphogy elértem.Berobogtunk Kecskemétre,el akartam rohanni jegyért Bp.-re amikor bemondták hogy a Budapestre tartó járat azonnal indul.Gondoltam akkor majd veszek a kallertól.Jött is és mikor jegyet kértem felháborodva közölte hogy csak pótdíj ellenében fog jegyet adni ez a szabály ,mivel Kecskeméten illetve Kiskunfélegyházán is volt jegykiszolgálás.Nos Félegyházán épphogy elértem a vonatot Kecskemétig nem jött hozzám kalauz,az átszállásra meg alig volt egy percem!Most akkor ki a hibás?!
2012. szept. 30. 21:03
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
És miért baj az ha becsületesen a kalauztól akarok jegyet venni?
2012. szept. 30. 21:04
 2/26 anonim ***** válasza:

Csak mert csak. Eeez van. :/

Velem is megtörtént, ugyanez, bár nyilván nem ezen a szakaszon. Utólag morogni fölötte, na azzal már sokra nem megyek. Ezért nem háborgok. Akkor inkább várok a következőre vagy ha sürgős dolgom van, akkor eleve előbb indulok. Sajnos bele kell törődni, hogy a MÁV - az ilyen. És akkor rá kell számolni, inkább.

Tudom, naivnak tűnhetek, de eljutottam arra a szintre, hogy nem keresem, ki a hibás, ki marhulta el az egészet. A kalauz (békés "jószágok", na) pedig szintén hülye szabályt követ, ugyanúgy, mint én vagy te. Eeez van. :/


Esetleg bemehetsz valami információpultoshoz, hogy ilyenkor, feszített tempóban mi a lehető legjobb, amit tehetsz.

Nekem elsőre az az ötletem, hogy ne ott vegyél jegyet, amikor átszállsz, hanem már kérd ki a jegyet a kezdőállomáson. Úgy szokták kiadni, hogy egy darabot adnak, a kezdő- és végállomás közé odaírják az átszállóhely település nevét. :)

2012. szept. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Azért mert így könnyen lehet bliccelni mert el lehet kerülni a kallert ha ügyesen játszik az illető és ha ott áll előtted és jegyet akarsz venni akkor meg gáz van mert biztos tudja azt hogy csalni akartál ingyen elmenni x helyre és hátha megúszod a jegyvételt főleg ha az adott állomáson van pénztár ami nyitva is van persze. Engem csak azért nem büntettek meg ezért mert nekem volt eszem és 1 megállóval korábbit mondtam a kallernak hogy ott szálltam fel és mivel ott nincs váróterem se pénztár így szemrebbenés nélkül adott jegyet a várt árban.

Egyszer meg lusta voltam jegyet venni mondtam hogy itt szálltam fel mondta jó oké adok én jegyet de pótdíjat is kérek 2 ezer forintot mondom mi a fas..zé? Erre benyőgte a szokásos dumát, mondom neki jó én nem adok pótdíjat vagy ad nekem jegyet a normál áron vagy állítsa meg a vonatot itt és most és leszállok róla, aztán ha emiatt elkések a munkából akkor az a maga lelkén fog száradni. Köpni nyelni nem tudott adott jegyet kifizettem pótdíj nélkül és szó nélkül lelépett. Ha határozottan visszaszólsz nekik úgy hogy érezzék azt hogy azért álljon már meg a menet mert oké hogy szabály az szabály akkor mutassa csak meg hogy hova van ez leírva mert van hogy lehúzzák így az embert. Ha mutatott volna papírt amit nem kértem mert kíváncsi voltam mi lesz a reakciója, ha mutatott volna írásos papírt akkor kicsengettem volna ha arról is ad papírt hogy pótdíj aztán mentem volna egy közeli információs irodához megkérdezni ezt az egészet hogy ez most mire fel meg tényleg levan e írva, csak azért hogy igen is meggyőződjek róla. Ha nem akarunk koppanni ekkora marhaságért célszerű észnél lenni.

2012. szept. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
73%

Akár tetszik, akár nem, ez a szabály. Nem azért kapod a pótdíjat, mert jegyet szerettél volna venni. Azért kapod, mert a jegyvizsgálótól szeretted volna megvenni, holott ott, ahol felszálltál, van jegypénztár. A MÁV-nak meg jobb, ha pénztárban veszed a jegyedet, mert a jegyvizsgálónak van egyéb dolga is.

Tudod, sokféleképpen lehet vonatozni. Az egyik módszer az, hogy csak úgy felülsz rá és mindenre rácsodálkozol. Jé, kell jegy, jé, nincs idő átszállni, jé, pótdíj... Így is lehet. De lehet azt úgy is, hogy előtte tájékozódsz. Mondjuk ha már úgyis van internet-hozzáférésed (mert ide is tudtál írni), akkor megnézed a MÁV-START honlapján a menetrendet. Abból rájöhetsz, hogy nem sok időd lesz átszállásra és jegyvásárlásra. Sőt, ha tovább böngészel a honlapon, rájöhetsz arra is, hogy már elég régóta van lehetőség arra, hogy elővételben váltsd meg a menetjegyedet, sőt, az ország bármelyik pénztárában válthatsz menetjegyet bármelyik belföldi viszonylatra és akár "átszállós" jegyet is lehet venni.

Vagyis ha korábban tudtad volna, hogy ma hajnalban Kiskunfélegyházáról Budapestre kell utaznod, vehettél volna jegyet Félegyházától Budapestig. Rá lett volna írva, hogy Kecskeméten át lehet vele utazni, egy jegyből megoldottad volna a dolgot. Ha pedig nem tudtad, hogy vonatoznod kell, akkor Kiskunfélegyházán kérhettél volna jegyet Budapestig, ami kényelmes megoldás, mert Kecskeméten csak át kell szállnod a másik vonatra, nem kell jegyet venned.

Sőt, ezt akár jegyváltáskor, a pénztárban is megkérdezhetted volna. Érdemes néha tájékozódni, mert kiderül, hogy kényelmes és célszerű megoldások is vannak a világon. Csak ugye egyszerűbb utólag hőbörögni azon, hogy mindenki összeesküdött ellened.

2012. szept. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Meg kellett volna venned félegyházán végig a jegyet, nem itt rinyálni!
2012. szept. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos van ilyen szabályuk. Szerintem is szemétség. Ha az ember épphogy eléri a vonatot, akkor hiába lehetne adott állomáson jegyet venni...

Nálunk szerencsére jófejek szoktak lenni a kalauzok, és ilyenkor egy olyan állomástól adnak, ahol nincs jegypénztár.

2012. szept. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem vetted meg előre Pestig?
2012. szept. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Nem egyszerűbb induláskor a végállomásig megvenni a jegyet?

Ha a kérdező logikájával gondoljuk tovább a helyzetet, akkor az állomásra sem kellene pénztár, mindenki vegyen jegyet a kalauztól?

2012. szept. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

És csak Kecskeméten jöttél rá, hogy Pestig mész? Neem? Hát akkor talán Kiskunfélegyházán meg kellett volna venned a jegyet, nem rohangászni.


A kalauz dolga nem a mérlegelés. Lehetőséged volt jegyet venni? Igen, mivel Kiskunfélegyházán is adtak el jegyet. Mégpedig nekik az a szabályzat, hogy csak akkor adhat el jegyet pótdíj nélkül, ha az adott állomáson rajtad kívül álló okoknál fogva nem tudtál jegyet venni. A "nem vagyok képes gondolkodni" nem rajtad kívül álló ok :)

2012. szept. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a jegyvizsgáló (kalauz) ahogy nevében is benne van elsődleges feladata szerint jegyeket vizsgál, jegyeket, melyet a pénztárban már előre megváltottál. Ha nála lehetne korlátlanul jegyet venni, akkor nem jegyvizsgáló, hanem mozgópénztáros lenne, és több százezer forintos bevétellel járkálna, gyakorlatilag védtelenül.


Az pedig ne a MÁV hibája legyen, hogy nem értél ki időben a vonathoz Kiskunfélegyházán...

2012. szept. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!