Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Távolsági és helyközi buszokon...

Távolsági és helyközi buszokon miért van az, hogy a legelső üléspárra nem lehet leülni?

Figyelt kérdés

Sokat utazom busszal és nagyon sokszor a buszvezető nem engedi leülni az utast az első ülésre, ha már teljesen tömve van a busz, akkor "kedvesen" megengedi hogy oda is üljenek. Volt aki szóvá tette és az volt a válasz, hogy az szolgálati hely, és nyomatékul odatette a táskáját. Szerintem a sofőrnek a szolgálati helye a kormány mögött van vezetés alatt, ha meg pihen, akkor viszont nem szállít utasokat, nemde?

Viszont vannak olyan sofőrök, akik egyáltalán nem foglalkoznak hogy ül-e utas az első ülésen, ezért gondolom azt, hogy ez a szolgálati hely dolog is csak a buszsofőrök hisztizése.

Jó lenne ha Volános sofőr is írna, hogy ő hogyan látja ezt a kérdést.


2009. aug. 6. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Azért csinálják, hogyha valahol felszáll egy kolléga, akkor legyen helye leülni. Azért kell az első ülés, mert akkor dumcsizhatnak is menet közben.
2009. aug. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Alapvetően az a gyengén látók és vakok helye. Illetve ott utaztam amíg pocakos kismama voltam. Kivéve amikor akkora volt a tömeg, a buszon,hogy nem látta a sofőr,hogy 9 hónaposan az ajtóban állok.
2009. aug. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen szolgálati de van hogy közvetlen mögötte azért nem engedi hogy üljenek mert nincs elválasztó csak térdmagasságig és nem biztos hogy szereti ha a nyakában liheg valaki. Amikor Bécsbe mentünk akkor csak a vezető mögé nem lehetett ülni mert egy kolléga űlt oda és a határig velünk jött.
2009. aug. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem a sofőr mögötti ülésekre gondoltam , azt tudom hogy kismamáké, gyengénlátóké (ki is van rakva a kis tábla) hanem a busz "anyós üléseire".

2009. aug. 6. 21:13
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Engem akkor nem engedett a sofőr odaülni, mikor kisgyerek(ek)kel utaztam, azért, mert a legbalesetveszélyesebb. Egy hirtelen fékezésnél nem az előtted levő ülésnek repülsz, hanem egyenesen a szélvédőnek.
2009. nov. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!