Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hol lehet magyar mozdonyt venni?

Hol lehet magyar mozdonyt venni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mivel vasutas vagyok így sok sínt össze tudtam szerezni, és építeni akarok egy csonka vágányt a portámra. és érdekelne még esetleg vasúti hajtány. Mielőtt lehülyéznétek, mezőgazdaságból élek több mint 100 hektár földem van, sok állattal.


2012. okt. 14. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem neked ilyen kisvasúton kellene gondolkoznod mert vannak olyan helyek, ahol van amolyan kisvasút, nem tudom pontosan hogy hol, valahogy Nyíregyháza környékén is van egy meg még valahol. Szerintem onnan kéne szerezned valami jó kis mozdonyt, elég kicsi és szerintem neked az bőven jó lesz, és szerintem odaadják "apróért". vagy ha vasútas vagy akkor miért nem kunyerálsz a MÁV-tól? Sok mozdonyuk van szerintem odaadnak egy selejtes tehermozdonyt ha kicsit helyrepofozod.
2012. okt. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha kisvasút akkor még a Baja környéki gemenci kisvasút is szóba jöhet.
2012. okt. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mozdonyt???


Számoljunk 80 tonnával,

...ha nem lenne benne rengeteg értékes színesfém és lazán CSAK az ócskavas 50Ft/kg árával kalkulálunk...:

80t = 80.000kg x 50Ft = 4 millió Ft! (kb.: 4-5 hektár a birtokodból)

Esetleg működőképes is legyen a géped? - 50-60 hektár föld áráért sem biztos, hogy megoldható.


Ja, csak hajtány?! Ahhoz sok örömöt, boldogságot kívánok!

2012. okt. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De ha mozdony alatt nem épp V43-ra asszociál az ember, hanem mondjuk egy kicsit lelakott M43-ra, azt lehet bagóért be tudja szerezni. Vagy talán érdemes szétnézni egy két helyen a selejtsoron, keletre, délre. Szerintem akár olcsóbban is juthat komplett mozdonyhoz, igaz sok idő meg pénz mire kipofozza ( a járóképességet hagyjuk , mert amúgy is csonkavágányt építene a kertbe ).
2012. okt. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jogos a kis mozdony is mozdony,

én is örülnék bármilyennek is!


M 43-as, Ő 46 tonna - ócskavas áron is 2 millió fölött lenne.


(Sajnálok minden szétvágott gépet, de baromi jó üzlet bontani őket. A hiénák elől civil nem tudja megszerezni.

Esetleg múzeumi megőrzés céljából nemes céllal.)

2012. okt. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 bamboochatheone ***** válasza:
Vagy jól mutatna egy kis Mazsola is(M28).:D De akár egy Köf-1et is eltudok képzelni így a szántón ródeózni.:D
2012. okt. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!