Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vonaton hol lehet biciklit...

Vonaton hol lehet biciklit szállítani?

Figyelt kérdés
Újpesten szállnék fel és 2 megállót mennék Alagimajorig néztem elvirán , hogy lehet kerékpárt szállítani , de még soha nem vonatoztam szóval a kerékpárosoknak van külön helyük ,vagy csak felszállok 1 ajtón azt megállok ott a folyosó elején ? és mikor jön a kaller akkor megmondom hol szálltam fel és hova megyek és ad jegyet + a kerékpárnak is fizetek valamit és ennyi? szóval hol kell a kerékpárt szállítani a vonaton ? (még soha nem utaztam vonattal ezért ez az idétlen kérdés ) de remélem tudtok segíteni előre is köszönöm !
2012. okt. 15. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
A kocsin ki van jelezve hogy melyiken lehet kerékpárt szállítani, ha nem találod meg kell kérdezni a kallert amikor leszáll.
2012. okt. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Nem minden vonaton lehet kerékpárt szállítani.
2012. okt. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok segítséget adott a második. Nem minden vonaton lehet. Csak nem ezt kérdezted. Egyébként ma már az a ritka, amelyiken nem lehet. Jellemzően azokon a nemzetközi vonatokon, amelyen nincs belföldi forgalom.


De hogy a lényegre térjek:

Nem ismerem, milyen vonatok járnak arra, így amennyire tudom, leírom mindet.

Az új beszerzésű villany vagy dízel motorvonatok oldalán láthatsz piktogrammot, ahol betolhatod a bringát. Ezekre a legkönnyebb felszállni, mert peronszinten van a padlója. Bent az autókból ismert biztonsági övvel lehet rögzíteni. A kerek vécénél vannak ezek. Felhajtható üléssor támaszkodik a vonat oldalának. Ezeknek támaszthatod neki. Az övet a támlájuknál keresd. Ha itt ülnek, s maguktól nem eszmélnek, hajtsd el őket nyugodtan, mert kötelesek neked helyet adni. Mármint a gépednek. A gyenge pontja ennek, hogy egyszerre kevés bringa fér el (hivatalosan)

A típusnevét nem ismerem, de az olyan motorvonatokon, mint amilyen a váci vonalon is jár (vagy járt). Legelöl, a vezetőállás mögötti első ajtónál lehet felszállni. Egy kis fülke áll rendelkezésre, 6 akasztóhoroggal, amire fellógathatod szegény barátodat. Ugyanilyent találsz persze a másik végén is.

Vannak olyan vonatok, amelyek rendes mozdonnyal és vezérlőkocsival közlekednek. A vezérlő mögött csomagtér szokott lenni. Van olyan vonat is, amelyen nincs vezérlő, csak sima vagon, amelynek a fele vagy egésze csomagtér. Nagy nehéz, csak belülről elhúzható ajtón juthatsz fel, elvileg. De a letámasztom-felszállok-kinyitom-leugrom-felteszem-felkapaszkodom-bezárom eljárás eléggé akadályozott. Ha egyedül vagy, akkor ez a legzűrösebb. Ezért azt lehet tenni, hogy a legközelebbi ajtón feltornázod a gépet, majd valahogy átvarázsolod a kijelölt helyre. Itt horgokat és támokat találsz. Oda lehet felakasztani. A tám meg megtartja a hátsó kereket.

Ha semmi nincs, akkor a vonat legelső vagy legutolsó ajtaján szállhatsz fel.

Jegyet kell venned a bringához. Kallernál csak ha nincs pénztár ott, ahol felszálltál.

2012. okt. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Flirt, Talen, Desiroban lehet, meg posta Bhv vezérlő kocsijában, d ezek mint elővárosi forgalmúak. Tehát átszállás nélkül csak az Esztergom-Győr-Székesfehérvár-Sárbogárd-Dunaújváros-Lajosmizse Cegléd-Szolnok-Hatvan köríven belül járnak. Ezen kívül ha jól emlékszem a szegedi öszvéren is van bringaszállító, tehát itt bejön a Kecskemét-Szeged vonal is. További lehetőség a Balaton parti vonatok, amiken szintén biztos lehet. A Vác-Szob, és Veresegyház-Vác vonalon de facto lehet (neked úgyis ez kell) Itt a de facto-t úgy kell érteni, hogy a Hernyón ugyan nincs kijelölt hely, de ezen a két vonalon a Hernyó vegyesen jár a Flirttel meg a posta Bhv-val, amin pedig van, de hogy mikor melyik megy, az nincs külön jelezve a menetrendben. A Hernyónál egyébként 20 éve az a gyakorlat, hogy az előtérbe felpakolják a bringákat és kész. Ugyanez a gyakorlat van a Parasztingán is, sőt néhány kocsiból kiszedték a vécét és az előtérben ki is alakítottak bringatárolókat. Egyéb vonatokon (IC, EC, gyors) általában szigorúan nem engedik, max a kijelölt kocsiban, ami vagy egy Halbi vezérlő, vagy egy régi postakocsi. Összességében tehát azt lehet mondani, hogy a MÁV törekszik a kerékpárszállítás megoldására, így a vonatokon különdíj fejében ezt lehet is (kivéve EC ICc, vagyis pótjegyes vonat), de mivel a gördülőállomány még nincs teljesen felkészítve a dologra, ezért az a gyakorlat, hogy megveszed a jegyet, aztán felpakolod a bringádat oda, ahova tudod. A kallerek nem fognak ezzel szórakozni. Vonatjegyet viszont a vasútállomáson veszel. Csak akkor vehetsz a vonaton, ha olyan állomáson szállsz fel, ahol nincs jegykiadás. De Budapest környékén elég ritka az ilyen állomás.
2012. okt. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem minden vonaton lehet, és fel van festve a kocsira a bicikli jel, ha abban a vagonban lehet biciklit szállítani. Meg ha jól tudom, azért fizetni is kell, de ez nem biztos. Vonatozni vonatoztam már, de még sosem vittem magammal bicajt.
2012. okt. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mivel a 71-es vonalról van szó, 90%, hogy BDV lesz a paripa.

Elvileg vagy a legelején vagy a legvégén kell rajta kerékpárszállító résznek lenni. De, ha felszállsz és kint maradsz a peronon, akkor se fog érte szólni a jegyvizsgáló. Főleg, hogy csak 2megállót mész. Ami viszont fontos, hogy az állomáson előre vedd meg a jegyet magadnak és a kerékpárra is.

2012. okt. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!