Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért teszik sokszor a 200-as...

Miért teszik sokszor a 200-as szériájú Ikarusok hűtőrácsára azt a műbőr takarót?

Figyelt kérdés
2012. okt. 21. 20:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ilyenre gondolok:

[link]

2012. okt. 21. 20:08
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nemtudom. Budapesten ilyen nincs. Talán mert ennyire sz*r
2012. okt. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Egy kicsit szakmaibb válaszra számítottam. :D
2012. okt. 21. 20:27
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem elöl van a hütöje és felmelegedjen a víz minél elöb!
2012. okt. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Gondolom ott jut be a levegő a hűtőhöz, aztán a fűtési igény miatt csökkentik az átáramló levegőt, így a motor hűtővizével jobban be lehet fűteni a buszt.

Ebben fekvő motor van középen, a 250/256/266 ban, amiben farmotor van, ott hátul oldalt van a hűtőnek rácsozott rész, azokat is gyakran letakarják télen.

2012. okt. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Pesten trolikon is lehetett látni, ott a hűtő legkevésbé sem indok rá :D
2012. okt. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Pesten trolikon is lehetett látni, ott a hűtő legkevésbé sem indok rá :D


[link]

2012. okt. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyrészt a fűtési igény miatt, másrészt a motor így hamarabb eléri és tartani is tudja az üzemi hőfokot.


A régi gépeknél gyakran előfordul, hogy nem sikerül a nyári 40 és a téli -20fokos hőmérséklethez is optimalizálni a hűtőt, vagy nyáron melegedne túl, vagy télen járna üzemi hőfok alatt a motor, ebből a téli verziót könnyebb kiküszöbölni ezekkel a takarókkal.


De ez nem csak buszoknál van, emlékszem anno fater a 120-as Skodánkra is fel szokta dobni.

2012. okt. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a trolin is elöl van a "klimatizáció" légbeömlője - mivel ebben ugyanaz, mint a dízel társa.

Borsod Volános Ikarus 266-on láttam, hogy valami burkolat el volt mozdulva/kiszedték/elrohadt, és a gázpedál mögött kiláttam az útra. Valami ilyesmiktől védhet a bőrözés a trolin is szerintem :)

2012. okt. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Trolin elég rendesen benyomná a hideg levegőt a sofőr lábára ha az nem lenne ott. Ugye mögötte nincs hütőborda lévén az elektromos motort nem kell hűteni. Télen a a trolik nagyobb többségére fel is kerűl
2012. okt. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!