Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Holnap szeretnék menni Budapes...

Holnap szeretnék menni Budapestre busszal, és azt írták a járathoz, amit kinéztem, hogy "A hetek utolsó előtti iskolai előadási napján valamint a hetek utolsó munkanapján". Szóval elvileg péntekenként jár. De AZ A KÉRDÉSEM, hogy:?

Figyelt kérdés

Nem befolyásolja-e az, hogy sok helyen szombaton munkanap van? Nem változik így át egy hét erejéig a szombat az utolsó munkanappá?

Tudom, h*lye kérdés, de van itt egy pár még ezenkívül...


2012. okt. 25. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem h*lye kérdés. Nem sok helyen van munkanap szombaton, hanem hivatalos munkanap van. Vagyis: de, befolyásolja. A hetek utolsó előtti iskolai előadási napja ezért most péntek, a hetek utolsó munkanapja pedig most szombat.
2012. okt. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ez csütörtök és péntek. De nem olyan bonyolult. Meg kell nézni a netes menetrendi keresőben.
2012. okt. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, megtaláltam, köszönöm! :) "2012. október 26. (péntek) munkanap, iskolai előadási nap"
2012. okt. 25. 18:45
 4/5 A kérdező kommentje:
újfent égetem magam, de az iskolai előadási nap ugyanaz mint a hetek utolsó előtti iskolai előadási nap? Vagy nem? ááá
2012. okt. 25. 18:49
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

" de az iskolai előadási nap ugyanaz mint a hetek utolsó előtti iskolai előadási nap? Vagy nem? "


Nem nem.

Az iskolai előadási nap az a nap amikor tanítás van.

Egy sima normál munkahéten ez hétfő-kedd-szerda-csüt-pénteket jelenti. De ezt úgy rövidítik, hogy munkanapokon.

Az iskolai előadási napokon-nak ott van lényege, ahol a hét "munkanapi" részén ünnep vagy bármi más belelóg (pl iskolai szünet) ami miatt nincs tanítás.


Pédául ha hétfő-kedd még szünet van de szerdától péntekig már van tanítás, akkor az iskolai előadási napokon közlekedő busz CSAK szerda csütörtök és péntek napokon indul el.


A hetek utolsó előtti iskolai előadási napja meg egyértelmű: normál munkahétnél (hétfőtől péntekig iskola ) ez csütörtök, de ezen a héten péntek lesz hiszen szombaton is megyünk dolgozni a tanulók meg oskolába. :)

2012. okt. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!