Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hallottad, hogy " ismeretlenek...

Hallottad, hogy " ismeretlenek elloptak 2,5 km kábelt délután a 41-es villamos vonalán "?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok, ki tudhat nappal egy feszültség alatt lévő villamos vonalról ennyi kábelt ellopni? Kinek lehet ehhez megfelelő szaktudása és járműve, amellyel feltűnés nélkül közlekedhet a síneken, vagy azok közelében. Nem fura ez a sorozatos cselekmény?

2012. nov. 3. 23:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Kis pontosítás: 120 m kábelt loptak el, legalábbis a BKV honlapján közölt információk szerint. Így is 2 millió Ft-os a kár, nem tudom akkor a 2,5 km mennyibe fájna...

Az említett cikk azt is írja, hogy délután, nem tudom kinek mi számít délutánnak, de mostmár 16:30 körül sötét van. Meg aztán ha jól tudom a 41-es villamos vonalán vannak eléggé elhagyatott szakaszok is. Érdekes lenne egyszer térképen bejelölni a lopások helyszínét, legalább jól kivehető lenne, melyek a leginkább veszélyeztetett területek. Bár egyre több helyen olvasom, hogy belsős emberek is benne lehetnek a dologban. Mindenesetre szerintem is nagyon fura ez az eseménysorozat. Jó lenne mostmár véget venni ennek a barmolásnak úgy a villamosvonalakon, mint a vasútvonalakon.

2012. nov. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szaktudás? Rövidzárlatot bárki tud csinálni. Leold a biztosíték, máris vághatod. Sőt, mivel 600V van a vezetékben, egy szigetelt nyelű szerszámmal akár feszültség alatt is vághatod, ez nem olyan, mint a nagyvasúti felsővezeték, ami már akkor is agyonb*szhat, ha csak a közelébe mész.


Jármű a sínek közelében való közlekedéshez? Autónak hívják.


Szóval nem feltétlenül kell belső segítség ehhez. Pofátlanság, az igen.

2012. nov. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Feltűnően jól tudják az elkövetők, honnan tudnak feltűnés nélkül lopni. Én bízom benne, hogy ha más nem, legalább egy gyanús szállítmány lebuktatja a bandát, mielőtt valakinek baja esik (pl. a lopás miatt le/kilógó vezeték vagy feszültség alá került oszlop, szekrény miatt).
2012. nov. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!