Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi érteleme van a bliccelésnek?

Dj justin kérdése:

Mi érteleme van a bliccelésnek?

Figyelt kérdés
Tegnap jöttem hazafelé a délutáni vonattal, felszállt az egyik megállónál vagy 10 ember, az egyik vagánykodott idézem:he fiuk van jegyem.A többi meg vagy két állomással odébb felkiált:he jön a kaller menyünk hátra.Ebből a 9-ből megtudott büntetni hármat.Az lenne a kérdésem a büntetésből már kijönne egy bérlet vagy egy csomó jegy nektek ez jó?(ez a bliccelőknek szól)a boltban is kifizeted a kiflit.

2012. nov. 25. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Bemondanak valami fals címet oszt jónapot. És ahogy írtad a 60%-uknál még idáig se jutott ela zügy. Mi a kérdés?
2012. nov. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
az a kérdés hogy miért vannak olyan tuskó emberek hogy bliccelnek?
2012. nov. 25. 20:11
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon messzire vezet. Jövedelem, szocializáció, életfelfogás, iskolázottság, lebukás esélye stb.
2012. nov. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

A legtöbben azért mert gyökerek, az állítólagos alacsony színvonal miatt nem vesznek jegyet mert azt mondják nem éri meg a minősége. De 2 dolgon nem gondolkodnak el:

1. azért fizetnek hogy Aból Bbe elviszi őket valaki és nem kell sétálni/biciklizni hóban-esőben

2. egyszer elkapja az ellenőr és akkor több10ezres bírságot fizethetnek

2012. nov. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vagányságból, gondolom. Ha nincs a közelben rendôr, akkor igazából bármilyen adatot bediktálhatnak a kalauznak, így végül ingyen utaznak. Ám ha nincs szerencséjük, akkor bizony ráfizetnek. De legalább menők voltak - egymás szemében, persze. Pedig szerintem akármilyen rossz minőségű is a szolgáltatás, egyszerűen parasztság a többi utassal szemben az, ha valaki nem fizet érte.
2012. nov. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm az értelmes válaszokat énis kb:ezeken az indokokat tudtam felhozni.Pedig ez tök szemétség hogy ingyen utaznak vagy van aki pl:debrecen-budapest vonalon vesz veglédig és kész, pedig a boltban sem a felét fizetük ki a kenyérnek vagy akérminek.Én minig veszek jegyet akér gey megállóra is
2012. nov. 26. 17:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Én két "alkalomkor" bliccelek. Egyik: előző nap lejárt a bérletem, és esetleg csak holnap kapok pénzt, nem fogok jegyezni 1-1 napra, ha amúgy megveszem a bérletet következő nap. Nyilván van nálam jegy, ha úgy van, lyukasztok. De eza busz.

Vonat: a mi megállónkban nem lehet jegyet váltani, és volt h 2-3 megállóval később jött a kaller. Nyilván nem fogom mondani neki, hogy mikor szálltam fel....volt már, hogy így mentem Pestig (néhány megállót jelent), és csak Kelenföldnél kérte a jegyet a kalauz, mutattam neki a Budapest bérletem, aztán csá..

2012. dec. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem mindenki azért bliccel, mert bunkó. Én évekig vettem a bérletet becsületesen, de sajnos mostmár egyszerűen nem futja rá a pénzemből. Akármennyire is szeretném, nem tudom megvenni.

Ezért bliccelni szoktam; mindig van nálam jegy, de csak akkor használom fel, ha látom hogy jön ellenőr. Nem vagyok büszke rá, de nincs más választásom. Mikor valamin spórolni kell, az embernek muszáj kiválasztani a legkevésbé rosszat azok közül, mit nem fizet be/vesz meg.

2013. márc. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!