Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi a jó a vasútmodellezésben?

Mi a jó a vasútmodellezésben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mi a jó benne? És eddig menyi pénzt költöttetek rá? Megéri, milyen terepasztalotok van? Küldötök képet?

Sok pénzbe kerül?



2012. dec. 5. 18:40
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Szia!

Hát drágának drága. De ez inkább kézügyességtől függ. De én leginkább nem is dili körözni szeretek, hanem terepet, épületet szeretek építeni. Ha valamit rendesen élethűen egy akarsz építeni rengeteg dolgot meg találkozhatsz építészettől az elektronikáig, mindenből egy kicsi.

Egykét saját dolog, sajna félkészen...

[link]

[link]

[link]

2012. dec. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Jó ,tetszik.

Gratulálok hozzá.

És sok pénzbe vagy eddig a modellel?

2012. dec. 5. 19:24
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2012. dec. 5. 19:24
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Elég sokba fájnak ahogy látom, mondjuk melyik hobbi nem.

[link]


Egyszer én is szeretnék csinálni.

2012. dec. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az miért nem vesz mozdonyt, aki annyit rá költött, vagy az akit érdekel?


Nekünk a gyárunkba is van saját ipari mozdony.

2012. dec. 5. 19:37
 6/11 anonim válasza:

Hát most úgy erre azt tudom mondani, hogy attól függ hogy az ember gyűjteni szeretne-e vagy saját dolgokat csinálni.

Én inkább az utóbbit preferálom, de a gyűjtés az tényleg drága. Az építéshez sok türelem, nekem is körülbelül 5 évembe telt hogy eljutottam addig hogy nagyjából elégedett vagyok a saját cuccaimmal.

Ez a magyar vasútmodellezés fő fóruma, ajánlom olvasgatásra.

[link]

2012. dec. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Én is ezt kérdezném,mi a jó benne?

Én szeretem a vonatokat,de az a jó,ha élőben utazol rajta:D

2012. dec. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Utolsó


Én is ezt mondom, én is szeretem ezt. Van is egy Magyar ipari mozdonyom.


Úgy jó ,ha van a gyáradba, vagy a mezőgazdasági mozdonyod.

Nem?

2012. dec. 5. 21:38
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
Gondolom mindenkinek van felesleges pár milliója megvenni és üzemeltetni egy saját mozdonyt.
2012. dec. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
GYerekkoromból maradt egy kisebb készlet, azt előszedtem, javítgattam, majd újsághirdetésekből, később Vateráról bővítgettem sínekkel, kocsikkal, mozdonyokkal, így nem olyan drága, mint mindenből újat venni. Egyszer vettem egy egyetemistától egy komplett készletet rengeteg sínnel, kocsival, mozdonnyal 5000 Ft-ért, az nagyon megdobta a készeletemet. Vasútmodell-kiállításokon, börzéken is lehet viszonylag olcsón használt cuccokat venni, ezek nekem jobban is tetszenek, mint az újak. Nemrég elkezdtem terepasztalt építeni, végre olyan lakásban lakom, ahol van rá helyem, maga a vele való munka is szórakoztató, legalábbis csak az csinálja, aki ezt élvezni tudja. Mindig jönnek újabb ötletek, most már nagyjából összeállt a dolog (legalábbis a fejemben), aztán próbálom meg is valósítgatni, ahogy van rá időm.
2012. dec. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!