Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Pár kérdés a buszsofőrökkel...

Pár kérdés a buszsofőrökkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Mennyit keresnek? Vannak női buszsofőrök? Illik megköszönni a sofőrnek, hogy minden pénteken, kedden, szerdán ő vele utazok és elég jó sofőr is, tehát hogy egész félévben biztonságosan szállított?
2012. dec. 13. 17:29
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

ha valaki lerakja jogsit és munkát kap, akkor az megválaszthatja, hogy milyen útvonalon akar közlekedni?

ha tapasztalatlan a sofőr, akkor az elején küldenek vele tapasztaltabbat, hogy beleszokjon?

megválaszthatja, hogy melyik buszon szeretne lenni?

2012. dec. 13. 17:31
 2/13 A kérdező kommentje:
illetve ha buszon kell utaznia, jár-e valami kedvezmény neki úgy, hogy ő is sofőr?
2012. dec. 13. 17:41
 3/13 anonim válasza:

A barátom buszsofőr, tudok egy pár dolgot. A kereset változó, átlagban 130-140et keres, azok után, hogy mindenféle szarságot levontak a keresetéből, ami amúgy 180-200 is lenne, ha pedig kifizetnék a munkaidejének minden percét (ami alatt az értendő, hogy ha 5 órát kell várakoznia egyedül egy másik városban az indulásig, addig nem jöhet haza, ott kell elb*sznia az idejét, ami persze normál esetben munkaidőbe számítana, de nem), akkor, 200 felett is kereshetne. Vezetett km-ek után fizetnek.

Az útvonal az elején nem hiszem, hogy megválasztható, hacsak nincs protekciód. De effelől nem tudok sokat, mindenesetre a buszt se a sofőr választja, ami ki van jelölve arra az útvonalra, azt kell hajtania. Akik frissen kerülnek be a buszsofőrök közé, egy ideig kapnak maguk mellé egy tapasztaltabbat is, igen.

2012. dec. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

vannak női buszsofőrök is ,Pécsen is láttam egyet a saját szememmel,

vagy ő :

[link]

2012. dec. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Első vagyok. A megyében, ahol dolgozik, ingyen utazhat, jár neki egy úgymond felhatalmazó kártya is, amivel igazolhatja magát, de ált. sosem kèrik el, hiszen ismerik nagyjából egymást a sofőrök. (Errefele legalábbis így működik :)
2012. dec. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Itt is egy női buszsofőr:

[link]

:D

2012. dec. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
és ha olyan útvonalon kellene mennie, amin korábban sosem járt, akkor hogy jut el a célállomásáig?
2012. dec. 13. 18:09
 8/13 A kérdező kommentje:
és mi van akkor, ha két megye között buszozik?
2012. dec. 13. 18:21
 9/13 anonim válasza:

Megint első vagyok. Ha olyan útvonalra kell mennie, két lehetőség van, vagyis 3: 1. Egy másik sofőr elkíséri az első úton. 2. Egy másik sofőr elkíséri egy darabig, elmagyarázza mikor hol kell lefordulnia vagy merre tovább, hol forduljon meg, ha kell, aztán leszáll (mert mondjuk van jobb dolga, ő úgy gondolja). 3. Elmagyarázzák neki indulás előtt, hogy merre vagy hogyan, majd úgymond sz*rok rá, csináld ahogy tudod, ha elcseszed, kapsz érte leb*szást módszerrel útjára küldik. Ez változó.

Ha két megye között utazik, megoldható, hogy elkèrje a főnökétől azt a felhatalmazó kártyát, hiszen ő az egész országban ingyen utazik, így neki sem kell az útért fizetni.

2012. dec. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha olyan helyre küldik ahol nem volt akkor így járt...

Egyszer Pestről jöttem Bajára és a sofőrnek papíron voltak a települések h hol kell megállnia meg volt olyan falu is ami nem főút mentén van és majdnem elfelejtett bemenni.

Baján meg megkérdezett egy utast hogy merre van a buszpályaudvar.


Én 1 női sofőrt láttam de már nincs ott a volánnál

2012. dec. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!