Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Melyik a legkevésbé forgalmas...

Melyik a legkevésbé forgalmas metróvégállomás: Déli pályaudvar, Örs vezér tere, Kőbánya-Kispest vagy Újpest-Központ?

Figyelt kérdés
2012. dec. 28. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
A felsoroltak közül a Kőbánya-Kispest
2012. dec. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Újpest-Központ....
2012. dec. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Déli
2012. dec. 29. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is, az ÚKP.

Kökinél ott van a vasútállomás, illetve a nagy buszvégállomás. ÚKP-nál ennyi járat nincsen. Ott villamosra kell szállnia annak, aki Rákospalota-Újpestig akar utazni. Ha teheti, akkor inkább Nyugatin vonatra száll.

Vitatkozni lehet ugyan, hogy melyik forgalmasabb, csak tényszerű adatok, nem hinném, hogy lennének (ha jól tudom, nincs utasforgalom mérése).

2012. dec. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ez egy fogas kérdés. Az Örs vezér tere biztosan a legforgalmasabb mind közül, hiszen szinte egész Kelet-Pest tömegközlekedési forgalma az Örsön száll át, két helyi, egy helyközi buszvégállomás, villamosvonal és HÉV-végállomás van ott, plusz 3 bevásárlóközpont/piac. Ezen kívül nincs az Örsöt megelőzően az Örshöz hasonló utasforgalmat lebonyolító megálló.


Ezzel szemben a többi végállomásnál vannak ilyen megállók: Újpest-Városkapunál majdnem annyian szállnak le/fel, mint Újpest-Központban, Határ út a Kökivel van párban (konkrétan nagyobb forgalmat bonyolít le), a Moszkva is nagyobb forgalmú, mint a Déli pu.

2012. dec. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én rengeteget utazok a Újpest központ felől és főleg hétköznap reggel annyian vannak, hogy alig lehet elférni a peronon még néha a biztonsági sávon belül is állnak...
2012. dec. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!