Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ment már valaki railjettel...

Ment már valaki railjettel budapest-zürich távolságon?

Figyelt kérdés
Szeretném tudni, hogy milyen a kilátás. Szép, vagy esetleg nem annyira. Illetve hogy van-e wifi, konnektor? Az economy részben ellehet férni ha ülnek melletted, vagy nagyon szűkös az egész? Doháznyzási lehetőség?

2012. dec. 29. 20:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Szép a környék, kilátás.

Wifi van Mo-on kívül, konnektor mindig van.

Én eddig mindig elfértem, pedig nem vagyok kisdarab.

Kultúr országokban nyilvános helyen nincs dohányzás, így itt sincs. (WC-ben viszont van füst- és tűzjelző.)

2012. dec. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én Münchenig utaztam, nem Zürichig. A Vértesen való átkelés után sokáig semmi látványosság, aztán a Bécsi-erdő a következő szép rész. Rövidesen pedig előkerülnek az Alpok, még ha tisztes távolból is.


Nekem az Economy ülései szűkösnek tűntek. Konnektor van. Dohányzási lehetőség csak akkor van, ha valahol tartózkodik a vonat. Ilyenkor ki kell szállni és a peronon kijelölt dohányzó zónában füstölni - már ahol van, persze. Magyarországon pl. nincs ilyen. És igen, a mosdók füstérzékelőkkel vannak felszerelve és kemény büntetés jár az ott dohányzóknak. Mondjuk ennyit csak ki lehet bírni...

2012. dec. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
wien westbanhof ott láttam, hogy sokáig áll a vonat kb 15percig. Ott van ilyen kijelölt hely? azért nem akarom lekésni a vonatot... úgyhogy szeretném tudni hogy milyen lehetőségek vannak!
2012. dec. 30. 11:09
 4/10 anonim válasza:
Én railjettel budapest-bludenz távolságon mentem!Budapesttől Bécsig úgy el van az ember mert még nézelődik! A legszebb rész az Innsbruck-tól Feldkirch-ig van!! Amikor én mentem odafeké a railjet 162-őn nem volt wifi sajnos :( !! De amúgy jól ellehet ütni az időt:D. Mi 3-an mentünk economy-ban és szerintem nagyon jól el lehetett férni! Dohányzási lehetőség nincs a vonaton és én ehhez nem tudok többen hozzászólni!! Remélem tudtam segíteni!:D
2013. jan. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És te mikor mentél? Vagy csak éppen azon az adott vonaton nem volt wifi? Gyakori probléma ez? Mert igazából én azt hallottam, hogy már teljesen ki van építve a vonatokon..
2013. jan. 1. 20:42
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
WIFI csak kb. félé éve van minden szerelvényen. Ezt Ausztriában lehet használni (ingyen), de Magyarországon az ÖBB hülyesége miatt nem. A 2. osztály nagyon kényelmetlen, szerintem inkább menj 1. vagy 1+ osztályon. Vagy ha nem számít, hogy mikorra érsz oda, akkor megy éjszaka Budapestről Zürichbe EuroNight, azon nagyon kényelmes Utasellátó hálókocsi van (sokkal jobb, mint a Railjet)
2013. jan. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én komfort(1+) osztályon utaztam nagyon jó kényelmes csak ajánlani tudom.

Itt tényleg van kocsikülönbség nem úgy mint a MÁVnál.

2013. jan. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért az 1+ a MÁV-Startnál is nagyon jó :) forgatható fotelek, TV, ... :)
2013. jan. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
azt is hallottam, hogy alagutakon megy át a vonat? kb milyen hosszúak? :) és ott bécsbe amikor áll kb 25percet van lehetőség dohányzásra, vagy van kijelölt hely?
2013. jan. 6. 19:30
 10/10 anonim ***** válasza:
A leghosszabb alagút kb. 10 perces. És Bécs wesbahnhof-nál igen, van dohányzási lehetőség, és még félni se kell, hogy elmegy a vonat, mert akkor töltik fel a büfét, stb. A kilátás gyönyörű, bár Innsbruck fele nem tudom, hogy milyen de úgy hallottam, hogy ott vannak a legszebb részek! WIFI van csak Ausztriában az ÖBB hülyesége miatt, és konnektor szintén van minden osztályon. Economy még talán kényelmes is. Csak annyi különbség van az economy és first között, hogy az first-be és a bussiness-be is adnak kávét, újságot (ami németül van xD) és bőr ülések vannak az 1, 1+ osztályon, ennyi nincs nagy különbség, és azért az economy-n is el lehet férni, sőt még kényelmes is! Remélem, hogy segítettem, kellemes utazást! :)
2015. szept. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!