Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapest déli helyett a keletibe?

Budapest déli helyett a keletibe?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy nekem van jegyem Budapest déli pályaudvarra, de most derült ki, hogy a keletibe kéne mennem. Ezt most úgy tudom megoldani, hogy Kelenföld-ről veszek jegyet a keletibe, vagy hogy?
2012. dec. 31. 13:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
déliben leszálsz a metróba, és a keletinél meg kiszállsz.
2012. dec. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
Ja metróval átmész oda 320 a jegy nem vészes és gyorsabb mint sihuhuval...
2012. dec. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Hát nem a vonattal van itt a gond, hanem a jeggyel. Tehát megy innen vonat közvetlenül a keletibe, csak az én jegyem a délibe szól. Tehát ha vennék egy jegyet Kelenföldről a keletibe nem kötnének belém igaz? Mert ugye a délibe szóló jegy Kelenföldre még érvényes. :D

(gondolom itt már a régi jeggyel variálni nem lehet)

2012. dec. 31. 13:47
 4/14 anonim ***** válasza:
A kérdés, hogy a vonatod a délibe megy vagy a keletibe, mert ha a keletibe megy akkor kelenföldtől vegyél oda jegyet. De ha a délibe megy a vonat, gyorsabb a déliből metróval menni, mintha várnál egy másik vonatot ami a keletibe megy!
2012. dec. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

NEM KELL KÜLÖN JEGYET VENNI!!!


A Délibe szóló jegy érvényes a Keletibe is! És fordítva is!

2012. dec. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

ebben én nem lennék olyan biztos, de nem értem minek annyit variálni, ott a metró oszt kész, vagy szálljon ki kelenföldnél és menjen át busszal.

de vissza is cserélheti a jegyet és adnak egy másikat ami jó lesz oda.

2012. dec. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy te nem vagy biztos, és inkább metróznál, a jegye még érvényes a Délibe és a Keletibe is.


Kösz, hogy nem vonod kétségbe.

2012. dec. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Metrózni semmi kép sem metróznék, mert akkor maximum vennék itt egy jegyet ami oda-vissza 400 forint.


De én elhiszem, hogy érvényes mind a 2 helyre, mert ahogy néztem a jegyárakat ugyan annyiba kerül mind a 2 helyre, tehát ebből gondolom, hogy jó lesz a keletibe is. Max a kaller kötekedhet ha nagyon akar. :D

2012. dec. 31. 14:13
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem meg tökmindegy, hiszen a jegyet távolságra adják nem viszonylatra!

Attól is függ, hogy merről érkezel Budapestre, de nincs akkora távolság a két pályaudvar között, ami miatt új jegyet kellene venni!


A példa kedvéért megnéztem a Siófok-Budapest-Déli, és a Siófok-Budapest-Keleti menetrendet is az ELVIRA-n, mindkét útra 115 km távolságot ír!

A kalauz a vonaton, vagy a pénztáros az állomáson biztos hitelesebb tájékoztatást ad. Ha viszont ragaszkodsz a Kelenföldi leszálláshoz, akkor onnan a 7E busszal egyszerűen eljuthatsz a Keletihez 320 Ft-ért.

2012. dec. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A jegyet viszonylatra adják.


Ennek ellenére a vasút nem teljesen hülye ezért DÍJSZABÁSILAG a Kelenföld-Déli és a Kelenföld-Keleti távolságot is 4-4 km-nek számolják, holott előbbi 4 km utóbbi majdnem 20 km valójában.

De mivel díjszabásilag a budapesti fejállomások (keleti, déli nyugati) egy állomásnak minősülnek, így a Kelenföldről délibe szóló jegy érvényes keletibe és fordítva is.

Ez a rejtély kulcsa.

2012. dec. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!