Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Egy vonatjeggyel egy nap...

Egy vonatjeggyel egy nap ugyanazt az utat kétszer megtehetem?

Figyelt kérdés
Ma vettem egy jegyet, az ellenőr ráfirkált oda és vissza is. Attól az még érvényes a mai napra, tehát ha félúton visszafordultam, mert rosszul voltam, elindulhatok vele újra, vagy attól, hogy ráírta a vonat számát már nem érvényes a jegy?
2013. jan. 4. 10:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Sajnos azt már felhasználtad. A másik ellenőr nem fogja tudni, hogy mennyit utaztál már vele, csak azt látja, hogy egy másik járaton felhasználtad.


Olyan, mintha a moziban egy eltépett jeggyel akarnál bemenni, mondván hogy az előző film feléről kijöttél, és most megnéznéd a másik felét. Még ha igaz is, el fognak zavarni. :)

2013. jan. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Oké, de hol van ez leírva, hogy ha ráfirkál valaki a jegyre, akkor érvénytelen? Mert azt bárki ráfirkálhatta, mondhatnám azt, hogy én voltam. Tehát ez valahol le van írva, hogy érvénytelenné válik, ha a kalauz ráír a jegyre?
2013. jan. 4. 10:23
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem, nem használhatod fel újra.
2013. jan. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért ha egy kalauz aláírja, a másik tudja, hogy a kollega írta alá. Gondolom nem ez az első jegy, amelyiken ugyanazt az aláírást látja. Meg a jegyeket már nem lyukasztyák?
2013. jan. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nem, ezt már elbasztad.

Akkor is elbasznád, ha az előre megvett retúrjegyet valamiért (kocsival vittek) visszirányban használtad fel.

2013. jan. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amit ráírt, az a vonatszám. Minden vonatnak van egy azonosító száma, ebből látják, hogy azzal utaztál.


Ha félúton visszafordultál, akkor azzal segíhettél volna magadon, ha megszakítod az utazást. Ezt úgy kell, hogy bemész a pénztárba ahol leszálltál, odaadod a jegyet és mondod, hogy kérsz egy utazás-megszakítást. Így kapsz egy cetlit, hogy itt és itt megszakítottad az utazásodat. Ha nincs ott pénztár, akkor a kalauz is ad ilyet. Ezzel a papírral meg a jeggyel más jogosult leszel az utazást folytatni - természetesen attól az állomástól, ahol megszakítottad. Vissza is lehet váltani a maradékot (de az nem annyira éri meg általában).


Így a második körben már csak a megszakítás helyéig kell jegyet venned (mondjuk elvileg így akkor át is kell szállni, nem utazhatsz két jeggyel egy vonaton, de itt nem tudom, hogy van pontosan a szabály). A vissza iránynál pedig érdemesebb lett volna venni egy új visszajegyet külön, és akkor a vissza részt még felhasználhatod a teljes hosszán.


Ha még van kérdésed, szívesen segítek, ki vagyok okosítva az ügyben (van egy vasútbolond ismerősöm...).

2013. jan. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Annyira szeretem, mikor az emberek ilyeneken hőbörögnek, hogy mi az már hogy nem használhat fel 2x egy jegyet, eszem megáll :D


Ez ugyanolyan dolog, mint a buszon is csak 1x használhatod a lyukasztott jegyet.


Amúgy meg az előttem szóló jól mondja, de pl ha megfordítod a jegyed, akkor írják hogy a MÁV személyszállítási üzletszabályzata érvényes rád, ott biztos leírják mi hogy megy.

2013. jan. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Tehát ez valahol le van írva, hogy érvénytelenné válik, ha a kalauz ráír a jegyre?"

Az sehol sincs leírva, hogy ha a kalauz vagy jegyvizsgáló ráfirkál a jegyre, az érvénytelenné válik. Csak az van leírva, hogy ezek az emberek kezelhetik a jegyet. Ez a régi típusú jegyeknél lyukasztást jelent, az új, hőpapírosaknál azt, hogy ráírja a felhasználás dátumát és a vonatszámot.

A menetjegy úgy általában egy útra érvényes (elmész valahová és ott is maradsz), a menettérti jegy meg oda-vissza útra jó. Vagyis a menetjegy nem egynapos bérlet, amivel aznap annyit utazol, amennyit szeretnél. Ha a jegyvizsgáló kezeli, attól nem válik érvénytelenné, csak jelöli rajta, hogy ezt a jegyet te tényleg felhasználtad utazásra. Ha pedig felhasználtad, másodszor már nem használhatod. Azt hiszem, ez érthető. A bérletet is kezeli a JV, arra is ráfirkál, de attól még az érvényességi idejének végéig utazhatsz vele.

"Mert azt bárki ráfirkálhatta, mondhatnám azt, hogy én voltam"

Persze, mondhatod, hogy te kezelted szabályosan a jegyet. Ez azt jelenti, hogy megveszel egy jegyet és csak úgy, saját szórakoztatásodra kezeled is. Erre egyrészt nincs jogod (az üzletszabályzatban nincs benne, hogy az utas maga kezelheti a jegyét), másrészt ha meg is teszed, nem sok értelme van: a saját magad által kezelt jeggyel nem veheted igénybe a vonatot, hiszen már kezelték, tehát valószínűleg utaztál vele. Erre szokták azt mondani, hogy saját kárára mindenki lehet hülye: ha neked az a hobbid, hogy megveszed jó pénzért a jegyeket és magadnak kezeled őket, nyugodtan űzheted, csak értelme nincs.

2013. jan. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Oké, de hol van ez leírva, hogy ha ráfirkál valaki a jegyre, akkor érvénytelen? Mert azt bárki ráfirkálhatta, mondhatnám azt, hogy én voltam."


Hány éves vagy, 6? A te felelősséged, hogy épségben megőrizd a jegyet és kérésre átadd a jegyvizsgálónak. Az senkit nem fog érdekelni:

-hogy magadnak összefirkáltad, mert hülye vagy

-hogy elhagytad

-hogy megtámadtak és elvették tőled

és még írhatnék ezer okot. Ezek mind egyéni problémák.

2013. jan. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!