Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Debrecen-Nyíregyházi vonat...

A Debrecen-Nyíregyházi vonat tényleg pokol?

Figyelt kérdés
Hallottam olyan hogy sok a cigány, kirabolnak, megvernek blablabla. És hogy ez kamu vagy tényleg ilyen szar vonattal Nyíregyházára menni?

2013. jan. 5. 15:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Már többször utaztam arra nappal, de nem tapasztaltam ilyeneket. Amúgy szerintem szinte mindegyik vonalon lehetnek rendetlenkedők. Azért szerintem érdemes olyan kocsiba menni, ahol többen vannak, így is lehet csökkenteni a veszélyt. Konkrétan a Debrecen - Nyíregyháza szakaszon áll fenn ez a probléma vagy ezen a az egész vonalon Budapestttől Záhonyig?
2013. jan. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Inkább a Mikolc-Nyíregyháza, Bp.- Nyíregyháza között 1 évig utaztam sokszor este, sose volt gond, ráadásul egyedül nőként.
2013. jan. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Én délről szoktam Nyíregyházára menni, és évek SOHA nem szállok sima gyorsra. Nincs szükségem arra hogy megálljon Ebesen, Tégláson és ilyen helyeken. Igen, mindenféle alakok vannak arra felé, egyébként a Cegléd-Szolnok rész szerintem sokkal gázabb. Még gyerek voltam amikor többször beszóltak, de nem rég konkrétan ki is raboltak. És még sorolhatnám. Kösz, ebből nem kérek, 400 forintot rászánok az IC-re.
2013. jan. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Leginkább Nyíregyházával van gond(ott szállnak fel, az mindegy, hogy Deberecen, vagy Miskolc fele mész), vagy legalább is én ott tapasztaltam ezeket. Hál'istennek még nem történt semmi konkrét eset, de általában mindig áthallani ugye a fülkékből meg úgy az egész vonaton történő dolgokat és ahogy ott egy-egy társaság milyen állat módjára tud viselkedni inkább nem részletezem. Szóval, ha utazol, akkor csak azt tudom mondani, amit az egyik előtt szóló: ne egyedül, ülj be emberek közé és lehetőleg ne este, vagy akkor utazz, amikor vége a sulinak és tömérdek sok paraszt száll fel a vonatra.
2013. jan. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én naponta járok Szolnokról Debrecenbe, szóval visszafelé még a nyíregyházi csapatból van egy-kettőhöz szerencsém (Debrecennél amúgy mindig ki szokott ürülni az összes kocsi). Sok rendetlenkedő és idegesítő, de nem kötekedő, hanem inkább kiabáló meg nemnormálisnak mutatkozó utas van persze, de az is általában Debrecentől Püspökladányig (Szolnok megye már nyugodtabb szokott lenni).

Nyíregyháza felé, mint írtam, kevesebben szoktak lenni tapasztalataim szerint, mert a vonat 90%-a Debrecennél leszáll. Így aztán kisebb is az esély ilyenekbe belebotlani, bár még oda nem mentem.


Amúgy ha fülkés a kocsi, az ajtón fönn van egy pöcök, amivel bezárhatod azt. Különben a termes kocsiknál csak statisztikailag jobb a helyzet, mert ha egy háromszáz kilós cigány rád veti magát, úgyse fog senki segíteni, akármennyien is legyenek ott... Ha nagyon nem mersz egyedül lenni, inkább az első vagy az utolsó kocsiba ülj be, ha tudsz, mert a kalauz ott szokott lenni. A balhé méretétől függően elképzelhető, hogy ő sem tud túl sok mindent csinálni, viszont a hatósági intézkedés gyorsabban megy neki, mint egy utastársadnak.

2013. jan. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Engem már leakart volna ütni 1 roma gyerek, de szerencsére csak a szája volt nagy, behúztam neki egyet-kettőt ököllel és el is ment. :) 23F
2013. jan. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát, egyszer én azért kicsit parának tartottam mikor debrecen-nyíregy szakaszon fegyveres biztonságiakkal jött végig a kaller, én meg ott ültem egy kocsiban egyedül.


Amúgy meg az egész szakasz, meg mások is ilyenek, nem hiszem hogy pont a nyíregy-debrecen rész lenne rosszabb. IC-re is volt hogy felszálltak 100 kilós cigók, aztán mit tegyen vele a kalauz? Vagy szintén IC-n cigány nő üvöltözött mert nem tetszett neki hogy rászóltak a hangoskodó fattyaira. Meg volt mikor én is inkább leszálltam IC-ről Kőbánya Kispesten, mert Cegléd után egy csapat cigó szállt fel, és az egyik végigjárta vagy 2x a vonatot, mondom ne engem raboljanak ki. Meg voltak akik teleszotyizták az egészet, meg végig oribáltak.


Ettől függetlenül nem csak a cigányokkal van baj, azt is bírom mikor valaki b@szik rászólni a gyerekére hogy ne hisztizzen már, vagy pl a külföldiek is elég más mentalitásúak, valami arabok kb 1 méterről is ordibálnak egymással, meg volt mikor egy csapat fiú-lány nekiállt ott imádkozni meg kántálni valami szöveget.


Sőt...nekem legrosszabb tapasztalatom azokkal van akikből ki se néznéd hogy milyenek. Pl mikor buszon utaztam, és mellettem öregnéni ült, tök normálisnak nézett ki, aztán mikor leszállt láttam hogy a taknyos papírzsebkendőt a két ülés közé tömködte be, meg otthagyta az üres flakont, csokispapírt, 1-2 gyógyszerét is elszórta.


Vagy pl haverom mondta, hogy ő mikor vonattal utazott múltkor (egy dunántúli vonalon), akkor idősebbek nekiálltak vmit activityzni, és kb kiabáltak, ő meg odaszólt hogy nem e lehetne halkabban...erre egyik öreg mondja h oké, aztán rögtön kiabált is tovább...


Nade visszatérve, egyedül mindig para sztem vonatozni, jobb ha összeülsz több emberrel, vagy olyankor mész mikor sokan vannak a vonaton.

2013. jan. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem tartom különösebben parásnak azt a szakaszt, sokan hajlamosak ám eltúlozni a veszélyeket. Nyilván soha sehol nem jó késő este tök egyedül ülni egy fülkés kocsiban, de ez nem csak Kelet-Magyarországon van így, hanem a világon mindenütt.
2013. jan. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen.


Volt ,hogy egy cigány horda szált fel ,és szakadta az ülést. Mint a majmok.

2013. jan. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

én debreceni vagyok,és hát nah...valljuk be,elég parás,de inkább az éjjeli járatok. nekem még nem volt problémám.

Fehérgyarmatra szoktam sűrűbben járni vonattal,é ott sokkal több a cigány,Meggyesen meg Mihályndiban,Szalkán stb.. csak ők szállnak fel,bár belém még sosem kötöttek.

2013. jan. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!