Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hol tudok Magyarországon...

Hol tudok Magyarországon Expressz- vagy Gyorsvonati Komfort osztályon?

Figyelt kérdés

Érdekelne,hogy hol közlekednek.

Expresszvonati Komfort: WSPz 89-70

Gyorsvonati Komfort: ARp 84-35


Merre és mikor közlekednek?


Még egy kérdés mi a különbség a két vonatnem közt?

Mi a különbség Expresszvonati Komfort: [WSPz 89-70] és a Gyorsvonati Komfort:[ ARp 84-35] kocsik közt?



2013. jan. 9. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

Expresszvonati komfort és gyorsvonati komfort megnevezés soha nem létezett. Csak egy vonatösszeállításos vasútb.uzi agyszüleménye, aki szereti a kocsikat soha nem létezett, és soha nem használt kategóriákba besorolni.


A vasútnál kiskomfort és nagykomfort megnevezéseket használják, de ezk sem vonatnevek, csak a 2 kocsi neve.

A kiskomfort tárolóvágányon pihen. A nagykomfort pedig a szegedi hibridIC-ben fut.

2013. jan. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Esteleg ezen az oldalon böngészve:

[link]


Mi a különbség? A max. sebessége a kocsiknak, illetve az ülőhelyek száma ami csak +/- 1.

Az ARp belföldi forgalomra -140 Km/h

A Wspz külföldi forgalomra -160 Km/h

[link]

2013. jan. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Csak a Railjeten van Business, First (vagyis első), Economy (másod) osztály.

Más vonaton csak első és másodosztály létezik. Semmi más.

2013. jan. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
4%
Ezt ki kérdezte?
2013. jan. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%

első: ha valamit nem jól tudsz, akkor ne írd be :) ezek a kocsik léteznek, a megnevezést is használja a MÁV Csoport... Ezek mellett a konkrét típusok megnevezésére elterjedt a kiskomfort és a nagykomfort is, itt a kicsi az ARp, a nagy a WSPz


A WSPz kocsik (expressz 1+) csak nyáron közlekednek, eddig Splitbe jártak, most nyáron Koper-be fognak (igen, KOMFORT kocsiként. Ha nem hiszed, nézd meg a MÁV-Start honlapját...)


Az ARp-k (gyorsvonat 1+) jelenleg Budapest és Szeged között járnak (a hibridvonatokban) InterCity 1. osztákyént. Tehát itt nem komfortként mennek, de attól még ugyanaz a kocsi :)


Ahogy említették, a Railjeten is van komfortkocsi, de az nem MÁV-Startos, hanem ÖBB :)


Ezek az infók a vonatösszeállításról vannak, ha többet szeretnél tudni, írj nekik, biztos van valami e-mail kirakva a honlapra. Meg ha jól tudom, van Facebook oldaluk is.

2013. jan. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Különbségek:

- engedélyezett sebesség (ARp: 140, WSPz: 160)

- ülőhelyek száma (ARp: 38, WSPz: 37)

- klíma (ARp-ben légjavító, WSPz-ben klíma)

- padlószőnyeg (ARp-ben nincs, WSPz-ben van)

+ a WSPz kocsikban van TV (leszerelhető, nem tudom, hogy közforgalomban kint van-e)

2013. jan. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm szépen, majd akkor kipróbálom ezt is.

Láttam ,hogy Budapest-Nyugati: 12:53, Szeged: 15:15

IC 714 Móra vonatban is van ARp 84-35 gyorsvonati komfort kocsi ki is próbálom. Akkor értem megveszem Intercity-re az 1.osztályra a jegyet, és a legelsőbe szállok fel ,mert az a komfort kocsi,akkor arra már nem kell jegy? Csak az Intercity 1.osztályú jegy kell rá, Szegedre , semmi más?


A WSPz kocsik (expressz 1+) amikor külföldre mennek mentek pl.: Splitbe milyen jegy kellet rá?



Még egy kérdés: A WSPz kocsik (expressz 1+) ilyenkor hol vannak, illetve hol pihenek? Mit csinálnak velük?


Sokat segítettetek.

2013. jan. 10. 17:16
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

" ha valamit nem jól tudsz, akkor ne írd be :) ezek a kocsik léteznek, a megnevezést is használja a MÁV Csoport..."


Szeretem amikor a péket tanítják kenyeret sütni...

Nem mondtam, hogy a kocsik nem léteznének, de expresszvonati komfortnak és gyorsvonati komfortnak soha nem neveztük őket.

De azért köszönöm, hogy kitanítasz, az elmúlt pártíz év kevés volt még úgy látszik.

2013. jan. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Jó ha ilyen jól tudjátok akkor válaszolna valaki az előző írásomban leírtakra.

Köszönöm.

2013. jan. 10. 19:17
 10/10 anonim ***** válasza:
25%

A szegedin IC 1. osztályra kérd a jegyet :) nézd meg avontösszeállításon, hogy melyikben van komfort. Egyébként mivel IC 1. osztályként jár, ezért nem garantálják, hogy ARp kocsi lesz, előfordulhat sima IC Ap is.


A WSPz-re kellett komfort pótjegy, ha jól emlkészem 5-10 Euróval volt több (2. osztályhoz képest). Most a honállomáson (vagyis Budapest-Keleti) állnak a kocsik, nyárig nincs fordulójuk. Nyár elején egy alapos takarítás, aztán mehetnek :)


"Nem mondtam, hogy a kocsik nem léteznének, de expresszvonati komfortnak és gyorsvonati komfortnak soha nem neveztük őket."

mindegy minek nevezzük, az a lényeg, hogy érthető :D a MÁV-Start honlapján a kocsiknál annyi van beírva hogy kocsiosztály: komfort, ott tényleg nem írják, hogy gyorsvonati vagy expresszvonati. A vonatösszeállításon viszont be van írva, bár az nem tudom, mennyire hivatalos honlap. Viszont ha hivatalos, ha nem, akkor is sokkal logikusabban van rajta minden a kocsikról, mint a MÁV honlapján...

2013. jan. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!