Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Új iskolába mentem. Vehetek a...

Új iskolába mentem. Vehetek a régi (érvényes) diákigazolványommal bérletet, hogy ha nem oda járok iskolába, ami a diákomon fel van tüntetve? (másik város)

Figyelt kérdés

Elvégeztem a középiskolai tanulmányaimat. Eddig Vácon tanultam, most már Pesten fogok. Egy szakiskolába fogok járni. Az ottani Diákigazolványom még nincs meg, viszont a régi megvan. Hitelesítő matrica is van, vagyis október 31-ig még érvényes. Vehetek Budapestre vonat bérletet, és BKV bérletet, hogy ha a diákomon az iskola a váci sulit mutatja? Én valakitől azt hallottam, hogy nem, de tegnap a suliban azt mondták. (a titkárságon, hogy lehet)

Van még iskolalátogatási igazolásom is, utazáshoz. AZt lehet használni, hogy ha nem lenne jó?

Amúgy ideiglenes diákot most nem tudok csináltatni...


2009. aug. 28. 17:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Simán vehetsz, mert diák vagy...

Azért elég nagy diszkrimináció lenne ha pesti bérletet csak pesti diák vehetne..

Ezen ne parázz. okt 31 ig érvényes. Nem fognak érte szólni! (de utánna értelem szerűen új diák szükséges!)

2009. aug. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Találtam egy ilyet:

[link]


A nappali és az esti tagozatos tanulók érvényes diákigazolványuk alapján a lakóhely (tartózkodási hely) és az oktatási intézmény székhelye (gyakorlati foglalkozás helyszíne) között válthatnak Tanuló bérletet. A Tanuló bérlet érvényességi idején belül a megváltott viszonylaton és azon belül korlátlan számú utazásra jogosít.

2009. aug. 28. 17:47
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem Pesten lakok, hanem egy községben, és budapestre fogok bejárni, vonattal. Máv bérletet is vehetek? Honlap szerint nem...

Iskolalátogatási igazolás jó? (Utazásra)

2009. aug. 28. 17:49
 4/6 anonim válasza:
Ha Vácra szól a giákod, akkor nem vehetsz vele bérletet, csak tanulójegyet. (Nagyon nagy hülyeség, de nálunk ezt mondták. Egyébként ezen a vonalon utazok én is.) Ha az iskola ad egy papírt, hogy oda vagy beiratva, és oda fogsz járni, akkor már vehetsz, mert tudod igazolni. De a jegypénztárnál megmondják. Nem tudom ki találta ki, de nem igen gondolta végig.
2009. aug. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
bocsi... Ha Vácra szól a diákod...
2009. aug. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Okés köszönöm a válaszokat. :)

Ennyi érdekelt csak.

2009. aug. 28. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!