Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nagy hóban nem járnak a...

Nagy hóban nem járnak a vonatok és a buszok?

Figyelt kérdés
Ugye a jövő hétre nagy havat mondtak és ónos esőt is. Ilyenkor ritkábban járnak a vonatok,buszok? Sokat késnek? Érdemes ilyenkor buszra ill. vonatra ülni?
2013. jan. 13. 22:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát attól függ. A nagyon szélsőséges időben - főleg Budapesten kívül - meg tud állni az élet. De ez azért ritka! Egy évben egyszer-kétszer szokott itt nálunk a Pilisben előfordulni, az is inkább csak kora reggel, hogy az utak járhatatlanná válnak. Azt hiszem, két vagy három éve volt egyszer nagyon durva, akkor a vizsgámra nem tudtam bemenni, akárhogy is szerettem volna, mert még a kapun sem jutottam ki, olyan tükörjég volt.

De, ha jól emlékszem, tavaly egyáltalán nem is volt ilyen nap, és még idén sem (kop-kop- ne is legyen).

2013. jan. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Van olyan hó és jég, hogy a buszok, vonatok nem tudnak járni. Igaz, ez sokkal nagyobb, mint a mostani, de még a tavaly "rekordtélnél" is komolyabb kell hozzá. Ilyen nagy hóban általában járnak a buszok és vonatok, csak kicsit össze-vissza, késésekkel.
2013. jan. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha havas az út, az minden járműnek akadály. Általában nem is a leeső max. 20-30 cm hó a fő gond, hanem hogy bizonyos helyeken a szél ezt éppen az úton fújja nagy kupacokba.


A buszoknál az lehet a fő gond, ha valaki keresztbeáll az úton és így teljesen megakad a forgalom. Olyanra is emlékszem kisebb koromből, mikor egy emelkedőn nem tudtak felmenni az autók, ebből lett a dugó.


Vasúton a hóakadályokat jobban tudják kezelni szerintem, ott inkább a befagyó váltók okozzák a problémát.


A legokosabb, ha utazás előtt telefonon információt kérsz a busz- vagy vonattársaságtól. Itt a vonatinfón pedig élőben követheted, hogy mennyit késnek a vonatok most éppen:

[link]

2013. jan. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!