Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha valaki felsőoktatási...

Ha valaki felsőoktatási bérlettel utazik, de még csak középiskolás, akkor számít hogy a bérlet érvényes?

Figyelt kérdés

Mármint így leírva egészen bűntethetőnek tűnik, és így az igazi kérdés az lesz, hogy pl metrón szólnának-e érte?

Pl, ha valaki véletlenül vette azt, és ki van töltve.



2013. jan. 30. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ellenőre válogatja. Mivel ugyanannyiba kerül mindkettő, nem kellene olyan nagy problémát jelentenie, hogy most éppen melyiket vetted meg.

Amit tehettél volna, hogy amíg nem volt kitöltve addig némi kezelési költség ellenében kicserélhetted volna.

2013. jan. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kutya nem nézi, csak más a kódja. Én az elején, mikor fősulira kerültem 1-2 hónapig felsőoktatásit kértem, aztán végig sima diákbérletet, soha egy ellenőr nem nézte. Ráadásul voltak olyan sofőrök, akik azt sem tudták mi az a felsőoktatási bérlet, mikor kértem tőlük...., ezért nem is erőltettem magam pár hónap után. Egyébként sofőr ismerősök is mondták, hogy semmi jelentősége.
2013. jan. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, figyelj oda, hogy a megfelelő típusú bérlet legyen nálad, ugyanis büntetnek, ha nem az adott diákhoz passzoló típusú bérleted van. Én erősen megkérdőjelezem ennek a gyakorlatnak a helyességét, de van, aki az ismeretségi körömben ràfázott már erre.


Természetesen jóval könnyebb egy ilyen tévedést kidumálni, mint a bliccelést vagy a lejárt bérletet, de erre nem építhetsz.

2013. jan. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mivel ez még új a BKV(BKK)-nál, és még sokan nem tudják, melyik is kell nekik, úgy tudom van valamennyi türelmi idő, talán félév, amíg nem büntetnek, csak szólnak, ha nem a megfelelő bérletet vetted.
2013. jan. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 darujev ***** válasza:
100%
Négyes: Igen, jól írod. Június végéig csak figyelmeztetnek az ellenőrök.
2013. jan. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fordítva volt, közoktatásit kaptam/használok felsőoktatási helyett.

Ezt kaptam az ügyfélszolgálattól:


"...a tévesen vásárolt, rontott (hibásan feltüntetett igazolványszám) vagy megrongálódott bérlet a BKK pénztáraiban kicseréltethető. A cserénél 250 Ft-os kezelési díjat kell fizetni. Abban az esetben, ha felsőoktatási diákigazolvánnyal közoktatási tanuló bérletet használ, a belső utasításunk alapján 2013. június 30-ig csak figyelmeztetni fogják munkatársaink, júliustól azonban már pótdíjazásra lehet számítani ilyen esetben."


Szóval a te fordított esetedre is ugyanez érvényes.

Szólhatnak érte, de csak figyelmeztetnek, nem büntetnek.

Ha zavar, a kezelési költség ellenében kicseréltetheted.

2013. jan. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! :)
2013. febr. 4. 00:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!