Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért nem adnak bérletet a...

Miért nem adnak bérletet a diákigazolványom miatt? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Berettyóújfalutól Debrecenig akartam venni diákbérletet. Mutattam a tavalyi diákigazolványom, ami októberig érvényes,amíg nem lesz új, az egyetemtől.A eddigi igazolványom berettyóújfalui iskolába szól és ezért nem adnak rá ,mert helybeli és akkor nem adhatnak Debrecenig.És igazolnom kell hogy egyetemre járok, de azt majd csak később tudom igazolni. Nekem meg most kellene a bérlet!

Nem értem miért nem lehet venni, hiszen minek kéne nekem diákbérlet Debrecenig ha idejárok, vagy ha csalni akarnék az ellenőrnél úgy is lebuknék.Teljesen nem értem!


2009. szept. 2. 19:34
 1/4 anonim válasza:
42%
Kérj az iskolából iskolalátogatási papírt, amíg nincs érvényes diákod.
2009. szept. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kedvezményes bérletet csak a lakóhelyed és az iskolád között válthatsz. Az iskolád csak diákigazolvánnyal tudod "igazolni", iskolalátogatási igazolást nem fogadnak el. Ha túl sokára jönne meg a diákod, addig kérhetsz ideiglenes diákigazolványt, azzal is jogosult vagy a bérletre.
2009. szept. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
58%
próbáld meg több pénztárnál, Debrecenben is, mert van ahol nem kérik a diákot. Pl nálunk szinte soha nem kérik.
2009. szept. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hétfőn remélhetőleg lesz iskolalátogatási, remélem jó lesz, de Debrecenben is megpróbálom, hátha a visszautat nem kéne már fizetni.

Köszi a válaszokat!

2009. szept. 4. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!