Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Él-e még a lehetőség közalkalm...

Él-e még a lehetőség közalkalmazottak számára? Egyszeri alkalommal 90%os menettérti vasúti kedvezmény. Mi a hivatalos neve?

Figyelt kérdés
2009. szept. 8. 13:52
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
Hát nagyon remélem, hogy nem. Elegünk van már abból, hogy mi fizessünk helyettetek!!!!!!!!!!
2009. szept. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%

A közalkalmazott pontosan annyit tesz a közös kasszába, mint bármelyik hivatalosan bejelentett munkahellyel rendelkező ADÓZÓ állampolgár. Nincs eltitkolt jövedelem, nincs adózás kikerülése. A férjem a tavalyi évben közel kétmillió forintot tett be a közös kasszába. Te mennyit?


Elhányom magam attól, hogy van egy rakás egysejtű, aki azt hiszi, hogy a közalkalmazott csak az ő adójából van fizetve.

2009. szept. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
52%

90 %-os kedvezményre én nem emlékszem, pedig 10 éve vagyok köztisztviselő. 2007 óta van 50 %-os kedvezmény évi 12 alkalommal, amihez a munkáltató adja ki az igazolást, de nem kapjuk automatikusan, csak ha valaki kéri. Előtte volt arcképes igazolvány MÁV és MAHART jegyvásárláshoz, de az is 50 %-os volt.


(Egyébként sosem vettem igénybe, így szerencsére egyik tisztelt adófizető szájából sem kellett kivennem a falatot ilyen úri huncutság miatt. :) Sőt, a diákok, nyugdíjasok, fogyatékkal élők, nagycsaládosok stb. kedvezményei kapcsán sem jutott még eszembe, h' miért az én adómból vonatoznak. De ez persze nem a kérdezőnek szólt. Egyébként megnéztem a MÁV oldalán, de csak 2009. március 31-ig volt érvényes az a nyomtatvány, amit onnan le lehet tölteni, úgyh' lehet, h' már meg is szűnt?

2009. szept. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
29%

Nos, nem vagyok kíváncsi, hogy a férjed mennyit tett be a közös kasszába, arra viszont igen, hogy TE mennyit??? Mert úgy látom, hogy kivenni viszont szeretnél.

Magamról; 2 diplomás emberke vagyok, 9 embernek adok munkát, a kollégáim mind-mind 8-9-10 éve, van aki több is, dolgozik a cégnél. Nem minimálbéresek, hanem tisztességesen le vannak jelentve. Ezenkívül étkezési hozzájárulást, gyermek beiskolázási támogatást, és üdülési csekket biztosítok a dolgozóimnak. Szóval fizetek, fizetünk az államnak mint a katonatiszt, de ki tudja meddig tudjuk. És igenis elegünk van abból, hogy mi adóforintjainkból ti ingyen, v. kedvezményesen utazzatok, vagy bármilyen más kedvezményben részesüljetek, mert azt mi fizettük be, és nem nektek szánjuk. Világos???

2009. szept. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
15%
Teljes mértékben egyetértek a 15.35-ös válaszolóval :))
2009. szept. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
21%

Lakáshitel kedvezmény

Utazási kedvezmény

Állami kezességvállalási kedvezmény

Bizonyos biztosítóknál Casco kedvezmény

Bizonyos biztosítóknál kötelező fel. bizt. kedvezmény

Munkaidő kedvezmény

Még lehet ám találni, ha valakit érdekel.

MIÉRT?? MIRE FÖL?? POFÁTLANSÁG !!!!!

2009. szept. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Jajj kedves vezető beosztású kollega. A közalkalmazottak nem a piaci bért kapják, hanem jóval alatta. Beiskolázási támogatásra általában nincs keret, étkezési hozzájárulásra végképp nem. Megnézném, hogy közalkalmazottak nélkül hogy lenne két diplomád, mert a tanárok is ebbe a körbe tartoznak. Úgy tűnik, hogy nem ért sokat az a diploma, ha ilyeneket nem sikerül átlátni, megérteni.
2009. szept. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
23%
Látom bizonyos tipusú válaszokat keményen lepontoztok. Pedig én is egyetértek a felvetéssel, hogy elég volt a különböző juttatásaitokból. És még szerencse, hogy nem kaptok üdülésit meg étkezési hj-t, mert azt is a mi adóforintjainkból kapnátok. sAJnálos, de ez van. Elég volt.
2009. szept. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
73%
Én is közszférában dolgozom. 50 éves elmúltam, felsőfokú szakmai végzettséggel és örülnék, ha annyit tehetnék a közös kalapba. Örülök, ha a bruttóm annyi, mint a válaszadó adója. Sajnos nemhogy béremelésben nem volt részünk, de még csökkent is a fizetés a 13. havi juttatás megvonásával, de a boltban nekem is annyit kell fizetni, mint a "lenyúlós, trükkös" gátlástalan "elöljáróinknak". Kár, hogy a törvények nem mindenkire egyformán vonatkoznak. Mikor lesz már végre igazság kis országunkban?
2009. szept. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Jajj kedves druppel.


ÉS ki kényszeríti a kedves közalkalmazottat, hogy ott dolgozzon ?

Rátok még a munka törvény könyve sem úgy vonatkozik mint ránk ? ha jól tudom ezt most majd változni fog. (szerencsére)

Mire fel ?

És akkor ha bemegyek egy hivatalba konkrétan szarnak a fejemre, az én pénzemből !!!!

2012. jún. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!