Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ma vettem 30 napos volán...

Ma vettem 30 napos volán bérletet. Február 22-től kértem, viszont most vettem észre, hogy március 21-ig érvényes a pecsét szerint. Reklamálhatok, ha ez kevesebb, mint 30 nap?

Figyelt kérdés
2013. febr. 19. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, menj vissza a pénztárhoz, és mondd, hogy nem 28 napos bérletet kértél, hanem 30 naposat.
2013. febr. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
42%
Sajnos nem , mert a BKK februárt is teljes hónapnak veszi. ( Kötelezettséged csak neked van a BKK értelmezése szerint , és mint azt számtalan példa mutatja , nekik nincs ! )
2013. febr. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben nem fáradnék, mert a 30 napos bérlet nem 30 napos. Hanem mindig válás napját követő hónap -1 nap.


Azaz február 22-március 21. Ez 28 nap.


De pl. a márciusban váltott bérlet 31 napos lesz 30 helyett. Tehát a "30 napos" bérlet vagy 28 vagy 29 vagy 30 vagy 31 napos.

2013. febr. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Kötelezettséged csak neked van a BKK értelmezése szerint , és mint azt számtalan példa mutatja , nekik nincs ! )"


A rendszeres bérletváltók egy évben +5 napot kapnak így. Ha úgy gondolod, hogy a BKK sért téged, a +5 nap díját befizetheted.

2013. febr. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát ez szívás. A 140 km-es bérlet nem két forint, és ez a 2 nap mínusz nem jött jól, nem így kalkuláltam...
2013. febr. 19. 14:59
 6/7 anonim ***** válasza:

VOLÁN, nem BKK bérletről írt a kérdező.

Reklamálni nincs oka, úgy van, ahogy a 3-as válaszíró írta.

A VOLÁN díjszabási tájékoztatójának hivatalos megfogalmazása szerint "...a 30 napos bérlet pedig az utas által kívánt és a bérleten feltüntetett naptári nap (az érvényesség első napja) 0.00 órától a következő hónap ugyanazon naptári napját megelőző nap 24.00 óráig érvényes."

2013. febr. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Az üzenet küldője: Imre.Tóth

Az üzenet címzettje: Ismeretlen válaszoló

Az elküldés időpontja: ma 15:26

Az üzenet oka: A kérdésre írt válasz: Ma vettem 30 napos volán bérletet. Február 22-től kértem, viszont most vettem észre, hogy március 21-ig érvényes a pecsét szerint. Reklamálhatok, ha ez kevesebb, mint 30 nap?

""Kötelezettséged csak neked van a BKK értelmezése szerint , és mint azt számtalan példa mutatja , nekik nincs ! )" A rendszeres bérletváltók egy.."

Az üzenet témája: BKK

Az üzenet szövege: A BKK és a köztem létrejött szerződés szerint ( ez a jegyvásárlás , ami szerződéskötést jelent ) a BKK köteles az utazásaimhoz tiszta , üzembiztos , pontos , menetrend szerint közlekedő eszközöket biztosítani . Szerinted ez így van ? Ha igen , akkor tényleg nincs miről beszélnünk ."


Ha lennél olyan kedves megmutatni hogy HOL van ez a szerződés, és MIT tartalmaz, megköszönném.

Mert amíg nem mutatod fel, addig csak üres szavak :)


A BKK azt vállalja, hogy elvisz A-ból B-be, és kész...

És ha lehet ne privátban, hanem itt. privátot nem kapom meg többé tőled. :)

2013. febr. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!