Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Aki érti a MÁV-nak az oldalát...

Aki érti a MÁV-nak az oldalát segítene, hogyan tudnék holnap reggeli vonattal győrből pestre jutni? Kérem

Figyelt kérdés

[link]


19 éves vagyok, de még egyedül sosem mentem vonattal(tudom, hogy atomgáz , de most ezt a részt hagyjuk ki)


van vmi diákjegy, gondolom van, kb mennyiből jönne ki ez nekem


középiskolás vagyok


előre is köszönöm!



2013. febr. 20. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Komolyan ezen mit nem lehet érteni, nem kínaiul van...
2013. febr. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szántóvető ***** válasza:
Neked kell tudnod hogy Budapesten belül hol akarsz leszállni.
2013. febr. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Beírod, honnan indulnál. Elkezded írni, hogy "Győr", egy idő után majd felajánlja az erre hasonlító lehetőségeket. Ezt célszerű a "Honnan:" mezőbe írni, úgy sokkal jobb eredményt kapsz.

Utána a "Hová:" mezőbe beírod, hogy Budapest. Ha van valami célod, hogy melyik pályaudvarra mennél, bepötyögöd azt, ha mindegy, csak Budapest legyen, akkor a "BUDAPEST*" opciót választod. Ekkor valamennyi budapesti pályaudvart egy kalap alá veszi a rendszer, minden olyan vonatot néz, ami Budapestre érkezik, bárhol is legyen a végállomása.

Van egy harmadik rovat, amiben megadhatnád, mely állomást szeretnéd érinteni út közben. Ezt kihagyhatod, de ha szeretnél baromi sokat utazni feleslegesen, írd be mondjuk Nyíregyházát, aztán oda-vissza vonatozhatsz az országban.

Jobbra van egy naptár. Ha holnap szeretnél utazni, akkor a holnapi dátumot állítsd be rajta. Eddig egyszerű. Lejjebb görgetsz, ott van egy lenyitható lista arról, milyen kedvezmények vannak. Az 50%-os kedvezmények között kell nézelődnöd, a diákjegy ugyanis félárú. Ha megtaláltad, ami rád vonatkozik (minden bizonnyal a nappalis/estis rovat lesz a tiéd, de ezt nem tudhatom), rákattintasz, majd mellette beállíthatsz pár érdekességet. Mondjuk azt, hogy átszállás nélküli vonatot nézzen, mert úgy kényelmesebb. Ha kész, jön a mindent eldöntő kattintás. Felkészültél?

Ha igen, akkor mehet: a "Menetrend" feliratú gomb kell neked. Rákattintasz, azt' csodát fogsz látni: rengeteg vonatot ír ki. Van személy, ami a Délibe érkezik (feketével), gyors, ami a Keletibe fut be (pirossal), valamint InterCity, EuroNight és Railjet, ami szintén a Keletibe érkezik (kékkel). Láthatod az indulási és érkezési időt, ez alapján pedig el tudod dönteni, melyik lenne neked a legjobb. Még azt is látod, mennyibe kerül a jegy.

Ha kiválasztottad, akár még jegyet is vehetsz interneten, de ha nem tetszik ez a módi, akkor megválthatod akármelyik jegypénztárban is. Sőt, vehetsz menettérti jegyet is. A diákigazolványodat ne hagyd otthon, a jegyedet pedig a célállomás területének elhagyásáig őrizd meg, vagyis ha "összefirkálta" a jegyvizsgáló, ne dobd ki azonnal.

Ugye, hogy nem is bonyolult? Na, látod... Ha jól figyeltél, észrevehetted, hogy minden egyszerű, bolondbiztos és mindent meg lehet oldani úgy, hogy elolvasod, mi van odaírva. Sokat segít, ha a menüpontokat, feliratokat részletesen elolvasod, úgy sokkal érthetőbb.

2013. febr. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A Máv Start oldalán begépeled, hogy honnan hová szeretnél utazni: [link]

Megadod a dátumot: [link]

Kiálasztod, hogy milyen kedvezményre vagy jogosult, majd a keresés gombra kattintasz:

[link]

Az új oldalon láthatod, hogy mikor indulnak a vonatok, illetve a jegyárakat is:

[link]

A kis nyílra kattintva részletesebb információkat kapsz:

[link]

A vonatszámra kattintva pedig azt is megtudhatod, hogy mely állomásokon, mikor áll meg a vonat:

[link]

Jegyet vásárolni, a jegyvásárlás gombra kattintva tudsz, vagy a győri állomáson, a jegypénztárba.

2013. febr. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen akkor most kérdeznék


az miért van hogy mindegyik találatra kiiírja az átszállás alá hogy "1"


de ha még tényleg egy helyen át is kéne szállni akkor azt is ki kéne írnia hogy hol de azt nem írja

2013. febr. 20. 16:42
 6/7 A kérdező kommentje:

hú rájöttem, hogy az azért volt mert a ferencvárosba érkezést jelöltem be..


most meg az a rész jön hogy hogy jutok el ferencvárosba

2013. febr. 20. 16:44
 7/7 anonim ***** válasza:

"de ha még tényleg egy helyen át is kéne szállni akkor azt is ki kéne írnia hogy hol de azt nem írja"

De, kiírja. A kérdéses vonat sorának elején van egy sárga alapon fehér háromszög, arra kattintva megkapod a részletes adatokat, megtalálod, hol kell átszállni. Már ha át kell szállni.

2013. febr. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!