Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hol tudnék találni útitársat...

Hol tudnék találni útitársat buszra?

Figyelt kérdés
Valójában költségcsökkentés szempontjából 90%-os kedvezményre jogosult személyek érdekelnének, akik egyedül utaznak, tehát kisérőként utaznék. Lehet ez bunkóság, meg hasonló, de szerintem ez egy leleményes spórolási lehetőség lehetne, mégsem használja senki. Esetleg valaki tud hasonló módszereket, és nem bliccelés, hosszabb távokra. Telekocsi nem sokkal olcsóbb(sőt talán kicsit drágább is), mert diák vagyok, így nem kell teljesárú jegyet vennem buszon.
2013. márc. 7. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez nem leleményes spórolási lehetőség, hanem csalás, ugyanis kihasználod a beteg/hátrányos helyzetű embereket a te nyereséged javára.
2013. márc. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ebben én is biztos vagyok, és természetesen nem életbevágó ez a dolog, szégyenletes dolog is, nehéz is olyan dolgot találni ebben a megoldásban, amit úgymond meg lehet érteni.
2013. márc. 7. 21:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért lenne ez csalás? Te elvállalod, hogy az illetőt elkíséred, cserébe a kísérőnek járó 90 %-os kedvezményt jogosan igénybe veszed.
2013. márc. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hát igen, így is lehet nézni, de azért valamilyen szinten tényleg kihasználás. esetleg meg lehetne oldani, hogy jelképes összeg ellenében, tehát például szeged-budapest kb 345 Ft, és akkor adok még 100 Ft-ot, ami soknak nem látszik, de máris annyival olcsóbb a jogosult félnek. :)
2013. márc. 8. 09:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sem csalás, és nem is kihasználás, hisz a 90%-es jegyet használó ezért kapna egy kis jutalékot.
2013. márc. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
már csak az a kérdés, hogy hol tudnék ilyen embert találni. :)
2013. márc. 9. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!