Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan tudok legkönnyebben...

Hogyan tudok legkönnyebben eljutni Budapestről Csíkszeredába tömegközlekedési eszközökkel (bármely busz és vonat jó)?

Figyelt kérdés
lakik kint egy barátom és szeretném meglátogatni a nyáron. diák vagyok és egyszerűen, olcsón szeretnék oda eljutni. kicsit nehezen igazodok el a honlapokon. leginkább hétköznapi járatok kellenének.

2013. márc. 18. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Népligettől indulnak buszok. Barátomék onnan járnak. Ha kell, megérdeklődöm neked.
2013. márc. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
52%
nézd meg az Orangeways weboldalan, ugy tudom minden nap járnak (Bp-Csik)
2013. márc. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Van vonat is, az kényelmesebb, mint a busz! Csak be kell írni az Elvirába, hogy kiinduló állomás: Budapest, célállomás Csíkszereda. Ha átszállás nélkül szeretnél menni, ezt is ki lehet jelölni.

Van két közvetlen vonat, az egyik InterCity, a másik gyorsvonat. Az IC nappal megy, a gyors pedig éjszaka. A gyorsvonaton van fekvőhelyes vagy hálókocsi, úgy jobban telik az éjszaka :) Fekvőhelyesbe 2. osztályra már egész jó árban vannak jegyek, tehát szerintem megéri. Ha nem, akkor sima ülőhelyes 2. osztály mindkét vonaton van (meg persze 1. osztály is, de mivel írtad, hogy olcsón szeretnél, valószínűleg nem ezt választanád)

2013. márc. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Normális ember ilyen távolságra nem utazik busszal. (Igen, ha másfelé is, de utaztam ennyit és nem tartottam magamat normálisnak.) Van nappali és éjszakai vonat, előbbi látványosabb, utóbbi pihentetőbb. Ha az éjszakait választod, vegyél fekvőhelyesre jegyet, a kalauzt lefizetve kaphatsz kényelmesebb, hálókocsis helyet is.
2013. márc. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
"a kalauzt lefizetve kaphatsz kényelmesebb, hálókocsis helyet is" remélem ezt Te sem gondoltad komolyan :D a pénztárban kell előre többet fizetni a hálókocsiért, nem a helyszínen a kalauznak...
2013. márc. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget! :D úgy néz ki, el fogok boldogulni! :)
2013. márc. 21. 20:56
 7/8 A kérdező kommentje:

de amúgy az a baj, hogy ha nézem a MÁV-nál is, akkor nem írja az árat, hogy mennyibe kerülne ez nekem... :/

pl. itt:

[link]

2013. márc. 21. 21:13
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az Elvira a menetrendet írja, az árakat itt találod (azért nem kerül bele a menetrendi keresőbe, mert sok féle ár van (kedvezmények, kocsiosztályok, hálókocsi, fekvőhelyes kocsi, ...): [link]
2013. márc. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!