Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi az a kiegészítő jegy...

Mi az a kiegészítő jegy buszra, és miért kell fizetni?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam hogy akkor kell kiegészítő jegyet venni ha más módon, tehát vonattal is el lehet jutni A-bol B pontba. Csak hogy nekem a busz közvetlen Budapestre,de a vonat pedig átszállós és így is fizetni kell. 150 ft 100km-ig, aztán növekszik. Csak Budapestet érintő buszokra vonatkozik, vagy 2 kisváros között is fizetni kell pluszba 150 ftot mikor 200ft a jegy? ???? Valaki magyarázza el nekem !
2013. márc. 20. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Általában a távolsági forgalomban közlekedő "IC buszokra" kell ilyet venni. A vasúttal ellentétben ez a pótjegy semmilyen extra szolgáltatást (klíma, kényelmes ülés, ...) nem garantál, de mégis egyre több buszra meg kell venni.
2013. márc. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szia! Amikor vasárnap utaztam Veszprémbe természetesen busszal, akkor engemet is meglepett, h kiegészítő jegyet kellett vennem :/ A Sofőr nem nézte, h milyen messze mész, ezt mindenkinek ki kellett fizetnie a +150 Ft-ot. De ezt én sem értem... igazából a sofőr sem tudta, h miért, csak azt, h KELL ilyet fizettetni az utasokkal... ő csak annyit mondott, h márc. 15. óta érvényes :/
2013. márc. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tévedés, hogy csak a vonatokkal párhuzamosan közlekedő buszokra kell kiegészítő jegy. A legutóbbi bővítésbe már bőven vontak be olyan távolsági járatokat, amelyeken simán csak jobb busz közlekedik, mint a nagy magyar átlag vagy csak épp kihagy pár megállót az arra közlekedő más járatokhoz képest. Igazi pluszszolgáltatást e kiegészítő jegy megvásárlásáért cserébe ne várj: csak pénzszivattyú, amit igyekeznek olyan járatokon bevezetni, ahol az utasok várhatóan úgysem pártolnak el emiatt jelentős számban. E jegyet akkor is fizetni kell, ha csak rövid, régión belüli utazásra használod.


Töretlenül népszerű pártunk és kormányunk ily módon, burkoltan emeli a jegyek árát, olyan igazán sunyi fideszes módon.

2013. márc. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Köszönjük viktor!

Gondolunk a jó, prostiként tevékenykedő anyádra!

2015. febr. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Dragio10 válasza:
Amúgy kiegésztő jegyet a buszon kell megvenni igaz ?
2019. ápr. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!