Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Most akkor pontosan hogyan is...

Most akkor pontosan hogyan is lehet használni az egyesített BKV bérletet?

Figyelt kérdés

Egy éve rágták a fülem, hogy miért veszek mindig a Keletiből jegyet, ha van bérletem, hiszen az BP közigazgatási határáig jó, így elmehetek vele vonattal Pesterzsébetig, onnan meg szépen megvehetem a vonatjegyet, mert csatlakozó jeggyel nem tudnám a teljes távot lefedni. Fél éve beadtam a derekam, és így utaztam, míg most egy kalauznő úgy döntött, hogy megbüntet. Ezzel nincs is baj, ha valóban szabályt sértettem - aminek abszolút a tudatában sem voltam, mert az én logikám nem ezt diktálja - viszont akkor teljesen értelmezhetetlen a MÁV BKV bérletre vonatkozó De akkor értelmezd ezt nekem. Én Felszállok a vonatra mindig, a BKV bérletemmel, mondván, Budapesten belül érvényes. A kallernő azt mondta, hogy az én vonalamra csak Kunszentmiklósig vehetek csatlakozó jeggyel jegyet, és ne is mutogassam neki a bérletemet, mert őt az nem érdekli. A segítségeteket szeretném kérni, hogy nektek mit mond a MÁV hivatalos információja, mert én és az ismerőseim is akkor nagyon félreérthettek valamit a BKV bérlet igénybevételével kapcsolatban:


"2009. január 1-jétől új bérlettel lehet utazni a fővárosban. Ezzel a város határain belül a BKV járművei, a MÁV-START elővárosi vonatai és a VOLÁNBUSZ elővárosi járatai ugyanazzal a bérlettel korlátozás nélkül igénybe vehetők. A Budapest-bérlettel a főváros határán belül a vasútvonalak és az elővárosi buszok útvonalai is a fővárosi közlekedési

hálózat szerves részévé válnak. A BKV 1150 kilométeres budapesti hálózata 120 kilométer

budapesti vasútvonallal (41 állomással) és a VOLÁNBUSZ 175 kilométeres budapesti hálózatával (131 megállópárral) egészül ki.


A BUDAPEST-BÉRLET ÉRVÉNYESSÉGE


A bérletek a hónap bármely napjától megválthatók. Érvényesek a BKV hálózatán (villamoson, trolibuszon, földalattin, metrón, fogaskerekûn) a vonalak teljes hosszán,

HÉV-en Budapest közigazgatási határáig, autóbuszon a Budapest közigazgatási határán kívüli első megállóig.

A Budapest-bérlettel a MÁV-START és a VOLÁN-társaságok elővárosi járatain, a fővároson belüli utolsó megállóhelyig (az ún. határponti megállóhelyig) lehet utazni.

A Budapest-bérletet a fővároson kívüli 192 településről érkező utasok is használhatják. Ebben az esetben a 192 település és az adott vonat budapesti határponti megállóhelye

közötti szakaszra kell csak megváltaniuk a bérletet, illetve a jegyet. Ezáltal megtakarítást érhetnek el."



2013. márc. 21. 16:08
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Most látom, hogy lett következménye annak, hogy két részletben írtam ki a kérdést, elnézést a stílustörésért és az ismétlésért :)
2013. márc. 21. 16:10
 2/12 anonim ***** válasza:

Hát úgy van ahogy mondnod, hogy a MÁV elővárosi vonatain Budapesten belüli utolsó megállóig érvényes a bérlet.


Én a Szolnoki vpnalon utaztam így, és ezért csak Ferihegytől vettem jegyet vagy bérletet. Soha senki nem szólt, Budapesten belül meg simán mutogattam a bérletemet. A Te vonaladat nem ismerem, és nem tudom mi az a csatlakozó jegy, de valószínűleg az történt, hogy Pesterzsébet és Kunszentmiklós között/után valahol nem volt érvényes a jegyed, nem a bérlet a gond szerintem. vagy Budapesten belül büntetett meg? Nem az volt a baja, hogy Kunszentmiklós és az úti célod között nem volt jegyed? Meddig utazol?

2013. márc. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


"A Budapest-bérlet hosszabb út részbeni fedezésére csak a BKSZ területén belül használható fel, ilyen esetben a vasút BKSZ csatlakozó menetjegyet vagy bérletet szolgáltat ki."


Szóval valószínűleg TE messzebb utazol és ezért hosszabb útnál már más jegy kell gondolom. Biztos meg van határozva, hogy ha pl. Záhonyba megyek vonattal, akkor a bp bérletet nem számítják be.

2013. márc. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Budapesten belül, Ferencvárosban akart megbüntetni, mondván, hogy így nem vehetem igénybe a "szolgáltatást", ergo azt mondta, hogy bliccelek konkrétan Pesterzsébetig.

Azt mondta, hogy le se kezeli a jegyem, és most az egyszer rendes lesz velem, és Pesterzsébeten visszajön hozzám, mintha nem is látott volna semmit. Rettenetesen megalázó volt.

2013. márc. 21. 16:28
 5/12 A kérdező kommentje:

Persze, csak az is ott van, hogy Budapest területén utazhatok vele. Ezért nem logikus. Tehát mi a különbség abban, ha elmegyek Pesterzsébetig a bérlettel, leszállok, veszek egy jegyet, majd visszaszállok, és aközött, hogy alapból a Keletiből Pesterzsébettől kérem a jegyet, mert úgy vagyok vele, hogy addig úgyis jó a BKV bérlet. Lehet, velem van a baj, de nekem ez nagyon nem logikus.

Őszintén szólva kiszámoltam most hirtelen, hogy ha bérlettel veszek jegyet Ceglédig, majd Ceglédtől Szegedig (a MÁV logikája szerint, ugyanis az már túl hosszú táv) is olcsóbb a két jegy (nyomtatási költség!!), mintha megvenném az egész vonalon egy jegyre.

2013. márc. 21. 16:31
 6/12 A kérdező kommentje:
Hogy a kérdésedre is válaszoljak: Kiskunhalasig mentem, Pesterzsébettől Kiskunhalasig volt érvényes menetjegyem, plusz naivan azt hittem, hogy a bérletem elég Budapest határán belül.
2013. márc. 21. 16:33
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem az volt a gond, hogy a jegyeden látta, hogy meddig utazol és ugye ilyen hosszú távra már nem jó a bp bérlet akkor sem ha amúgy Budapesten jössz vele. (Ez tényleg logikátlan, de mindegy.) És ezért mondta, hogy nem érvényes. Legközelebb Bp-en belül csak a bérletet, azon kívül meg a jegyet mutasd. Vannak ilyen kötekedő kallerek, és én is utálom az ilyet. Kb olyan fölényeskedők mint a parkolóőrök, meg az egyszeri ember akinek hatalom kerül két percre a kezébe. De nem értem, hogy a jegypénztárnál pl Szegedig hogyan adhatnak ki csatlakozó jegyet, látniuk kellene, hogy oda nem érvényes a Bp bérlet. Tegyél panaszt a MÁV-nál, itt ők hibáztak az biztos.
2013. márc. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hiszen ha Halasig nem lehet így jegyet venni, akkor minek adták ki??? Általában és főleg a pályaudvarokon ha jegyet veszel, és nem a pályaudvartól kéred, akkor megkérdezik, hogy bp bérlet mellé kell-e. Már ott ki kellett volna derülnie, hogy így nem vehetsz jegyet.
2013. márc. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!
2013. márc. 21. 16:41
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem nem, az nem az ő hibájuk! Sajnos sosincs időm sorba állni, és így online szoktam jegyet venni, írtam is, hogy nem szoktam csatlakozó jegyet venni, mert nem lehet ilyen hosszú távra, csak hülyén azt hittem, elég lesz a BKV bérlet, mert a logika ezt adta. Mindenesetre tanultam az esetből, és megfogadom a tanácsodat, hogy BP-n belül csak bérletet mutatok, és utána jegyet.
2013. márc. 21. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!