Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a projektről (1-es metró meghosszabbítása)?

Figyelt kérdés

[link]

Ha ezen a linken lejjebb görgettek, láthattok egy tervet a Földalatti egy lehetséges meghosszabbításáról.

Eszerint a Vörösmarty tér után folytatná útját a Vigadó térig (állomás létesülne itt), ahol felszínre jönne. Itt felépülne egy olyan híd, amilyen a régi Erzsébet híd volt, s azon jutna át a budai oldalra (egyébként azon a hídon csak gyalogosforgalom és a Földalatti menne). Lenne egy állomás a Döbrentei térnél, majd ezután ismét felszín alá menne, s a Krisztina körútig közlekedne.

[link]


Mi a véleményetek erről?


2013. márc. 25. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Jól nézne ki, de most ennél sokkal fontosabb és égetőbb dolgokra kell a pénz.
2013. márc. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mégis ki használná e formában? Egy egész hidat felhúzni azért, hogy a busszal jobban kiszolgálható Naphegy térsége metróval elérhető legyen - elég nagy luxus. A turizmus igényeit pedig inkább egy kötélpálya szolgálná jól, bár én óvatos lennék ezzel is a városkép védelme miatt.
2013. márc. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tetszik, hogy a régi Erzsébet hidat építené fel, szerintem sokkal jobb lenne egy teljesen egyszerű, modern híddal inkább. Nagyon giccses lenne így, főleg, hogy pár száz méterrel arébb ott van ugyanannak a hídnak a modern változata, ami ironikus módon 50 évvel öregebb lenne. De a realitások talaján maradva, szerintem semmiképpen nem érné meg egy ilyen beruházás, szinte csak turisták használnák. Inkább a másik irányba történő hosszabbítással kéne foglalkozni.
2013. márc. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ink menne a külváros felé...
2013. márc. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!