Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha a MÁV késése végett nem...

Ha a MÁV késése végett nem érem el azt a buszt amit menetrend szerint bőven elérnék, és az az utolsó, a taxi költséget be lehet nyújtani a MÁV felé?

Figyelt kérdés
Sajnos nem egyszer jártam már úgy, hogy az utolsó buszomat is lekéstem, mert a vonat késett, nem egyszer több mint egy órát is. Sajnos korábban indulni nem tudok, így csak ez az egy megoldás van, viszont most ebben a nagy hóban félek hogy megint késni fog a vonat, és nem érem el a buszt, a taxi pedig hétszer annyiba kerül mint a busz. Ilyen esetben, ha kérek számlát a taxistól, akkor annak valamennyi részét vissza lehet igényelni esetleg a MÁV-tól? Sajnos elég gyakran járok így, és nem mindegy, h A pontból a B Pontba 2500ft-ért jutok el vonattal és busszal, vagy pedig 4100ft-ért vonattal és taxival, a saját hibámon kívül.

#busz #MÁV #késés #taxi #tömegközlekedés #költség visszatérítés
2013. márc. 26. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem esélytelen. De ha talán felhívnád a máv ügyfélszolgálatát, többre mennél.
2013. márc. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem, mert a menetrend változás jogát fenntartják!!
2013. márc. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos csak akkor élhetsz térítési igénnyel, ha a napi utolsó vonathoz nem biztosítja a vasút a csatlakozást. Ilyenkor a vasút köteles a szállásköltségedet megtéríteni.


Buszok esetén inkább az érintett Volán-társaságnál kell érdeklődnöd, hogy a buszjáratod csatlakozó járatnak minősül-e egyáltalán éa ha igen, akkor legkésőbb mikor kell továbbindulnia, ha késik a vonat. Ez az ún. csatlakozási jegyzékből derül ki. Ha ennek nem tett eleget a Volán-társaság, akkor lehet helye kártérítéai igénynek.


Amúgy próbáld meg ilyen szituban elérni a Volán-társaság diszpécserét, hátha tud várni az a busz még.

2013. márc. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, főképp neked, 3.válaszoló a részletes információt, sajnos nem minősül csatlakozó járatnak a buszom :( Továbbra is kissé bosszantó a helyzet számomra, bár a MÁV szemszögéből is érthető, hogy (véleményem szerint) nem én vagyok az egyetlen aki ilyen végett kártérítést kérne, és rendkívül nagy kiadást jelentene nekik, de borzasztónak tartom ami nálunk van, hogy télen a hó végett késik a vonat, nyáron a meleg sínek végett.. Azért ezeket a késéseket lényegesen lehetne csökkenteni szerintem, ha egy 'kicsit' ráfordítanának, akár, ha ennek az újításnak a megvalósításához még ha 10%al is emelnék a jegyárakat, akkor is olcsóbban jönnék ki, és azok akik hasonló cipőben járnak, mint hogyha taxira kellene költeni. De legyen ez már az ő bajuk :)
2013. márc. 27. 01:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!