Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » BKsz és Budapest-Bérlet...

BKsz és Budapest-Bérlet használata vonaton milyen módon történik?

Figyelt kérdés
Nos, először, amikor olvastam a BKV oldalán a Budapest-Bérletről és láttam, hogy vasúton is érvényes egy szakaszon, akkor rájöttem, hogy ez nekem jó dolog lesz. Konkrétan én Komáromban lakom, sokat fogok utazni a fővárosba. A BKsz határ ugye ezen a vonalon Tatabánya, ebből én először azt következtettem ki, hogy Komárom-Tatabánya távolságot kell csak fizetnem jaj de jó! De egy ismerősöm tájékoztatott, hogy ezt a BKsz csatlakozót külön kell venni. Ekkor kezdett bonyolódni.. Diák vagyok, nem iskola miatt fogok eljárkálni Pestre, ezért szeretném kihasználni a kedvezményt. Vonaton a tanuló bérlet csak a lakhelyed és az iskolád települése között vehető igénybe, ekkor jött a kérdés, ha én BKsz csatlakozó tanuló bérletet veszek, akkor ezt is a normál tanuló bérlet szabályai szerint vehetem igénybe vagy ez nem csak a suli és lakhely között érvényes? Ma megkérdeztem Komáromban az állomáson és meglepő hír fogadott: amit a neten láttam és az ismerősöm is mondott a BKsz csatlakozó bérlet nem létezni, csak csatlakozó jegy van. Olvastam olyat is, hogy ezt a jegyet csak egyszer kell megvásárolni (nekem Tatabánya-Kelenföld között) és ha rajta van a BKsz felirat akkor, ez érvényes, míg a Budapest-Bérlet érvényes. Lehet marhaság, tudom az interneten sok a hülyeség ezért is írom most ezt a mini regényt. De nekem ez egy kicsit hihetetlen, hogy van olyan jegy ami egy bérlettel használható, és a bérlet időtartamáig érvényes. Szerintem ami csak jegy, az nem tud bérletként funkcionálni és magam esze szerint minden utazásnál meg kell venni ezt a jegyet. Ezért szeretnék ebben segítséget kérni, nekem ez így bonyolult. Életemben először szeretnék ilyet, ezért vagyok ennyire tudatlan. Elnézést a hosszú szövegért, próbáltam röviden írni és csak a lényeget. Valahogy úgy szeretném megoldani, hogy tényleg csak Komárom-Tatabánya távolságot kelljen fizetnem, persze csak akkor ha lehet.

2013. ápr. 8. 15:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát, jól összezavartak téged. Ha Komáromból Budapestre utazol, akkor bizony mind bérlet, mind jegy vásárlása esetén ki kell fizetned a teljes távra, mert Komárom nem a BKSZ területén fekszik.


Ha mondjuk Tatabányáról járnál, akkor is csak annyi változna, hogy a Budapesten belüli, Kelenfökd-Déli pu. szakasz járna "ingyen" azért, mert ott érvényes a Budapest-bérlet. A fennmaradó Tatabánya-Kelenföld szakaszra pedig a szokásos feltételek mellett vehetnél jegyet vagy bérletet.


Így viszont, hogy Komáromból indulsz, hiába van Budapest-bérleted, elvileg megbüntethetnek azért, ha nem veszel jegyet a Déliig (már ha de facto odáig utazol és nem szállsz le Kelenföldön). A gyakorlatban ezt nehéz ellenőrizni, de van, hogy egy jobb memóriájú kalauz megbüntet embereket ezért.

2013. ápr. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy a BKSZ-határ Tatabánya, azt jelenti, hogy messzebbre történő utazásra nem használható fel a Budapest-bérlet (tehát Komáromba se), vagyis, ahhoz Tatabányán le kellene szállnod, és átszállnod másik vonatra másik jeggyel. Ezzel a megoldással utanként 180 Ft-ot spórolnál (diákjegy esetén 90 Ft-ot), viszont plusz idő meg macera.

- 1 jegy egy utazásra érvényes.

- tanuló bérletet nem vehetsz, ha nem az iskola és a lakhely között utazol, ez alól a BKSZ sem ad felmentést, csak telejs árú bérletet tudnál venni, szerintem jobban jársz a sima diákjeggyel.

2013. ápr. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Azt tudom, hogy a BKsz Komáromban már nem érvényes. Azon nem múlik, hogy le kell szállnom Kelenföldön, BKV-val megoldom a többit könnyen, csak ezt nem értettem. Így most már tiszta minden! Még egyszer köszönöm mindkettőtöknek!
2013. ápr. 8. 15:30
 4/4 anonim ***** válasza:

Dehogy kell leszállnod!

Csak annyi, hogy Komáromból a Déliig veszel jegyet, s nem Kelenföldig.


Ha vehetnél Budapest-bérletet (már nincs BKSZ, de még emlegetik), akkor Tatabányától kéne kiegészítőjegyet, vagy bérletet venned Kelenföldig, ahonnan érvényes lenne a Budapest-bérlet.


>> Ha Tatabányán túlról utazol, nem veheted igénybe a Budapest-bérlet nyújtotta kedvezményt (azaz magát a bérletet), hanem az egész útra (Komáromtól Budapestig) meg kell venned a jegyed.


Jegyet 50%-os kedvezménnyel vehetsz bárhová, diákbérletet, ami 90%-os, csak az otthonod és az iskola közé válthatsz.

2013. ápr. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!