Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Magyarországon melyik vasúti...

Magyarországon melyik vasúti vonalon mennek rekordsebességgel a vonatok? Hány km/h a rekord?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 12. 22:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Ma, Magyarországon az 1-es számú, Budapest-Hegyeshalom közti vasútvonal a leggyorsabb: itt akár 160 km/h-val is mehetnek a vonatok. Már ha épp nincs lassújel (de azért akad, mert a pályafenntartás nincs a helyzet magaslatán). Itthon ez a rekord, bár ez nem valami sok. A többi vonalon legfeljebb 120 km/h a megengedett, ezt csökkentik hatásosan a lassújelek.
2013. ápr. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Leglassabb vonal(rész)?
2013. ápr. 12. 22:36
 3/15 anonim ***** válasza:
55%

A nem hivatalos rekordot tuti a railjet tartja. Munkatársam Münchenből hazafelé a magyarországi szakaszon 202km/h-val ment vele ( az utastérben levő monitor szerint).

Volt anno valami forgóváz módosítás utáni próbázásnál, szintén az 1-es vonalon mentek valami 190 körül valamelyik 100-as Giganttal.

Régen a nagy sebességű futópróbákat a 80-as szakaszon végezték, ott van egy ~10km-es egyenes ( valahol Vámosgyörk környékén ), ott talán a Bvmottal hasítottak 190 körül :)

2013. ápr. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A 160-as pályaszakaszokat és járműveket rendre 10% biztonsági tartalékkal tesztelik, így 176 km/h-t biztosan ért már el vasúti jármű Magyarországon. De könnyen lehet, hogy még e fölé is mentek próbafutásokon.


Az viszont nagyon valószínűtlen, hogy utasforgalomban ténylegesen 200 km/h tempóval ment volna Magyarországon a jeti. 160-ra van engedélyezve a pálya és az a vezér, aki ezt ilyen mértékben túllépi, rengeteget kockáztat: a 160-ra kalibrált útátjárókhoz így rendre azelőtt ért volna oda, hogy a lassabb, hosszabb közúti járművek az átjárót garantáltan elhagyhatták volna. Ezen kívül a menetregisztrátoron is látványosan jelenik meg a sebességtúllépés, így könnyen elővehetik.

2013. ápr. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Folyamatosan - csigatempóval - 160-asítják a Cegléd-Debrecen vonalat is. (egyes szakaszain már használhatnák is)

Mondjuk amikorra a fél Európa 200 fölött fog vonatozni, akkorra nekünk már 2, azaz két pályánk is lesz, amin 160-nal mehetünk...:(

2013. ápr. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Közforgalomban leggyorsabban 160-al mehetsz. Néha vannak úgynevezett különleges motorvonati próbavonatok (vagy ennek a modonyvontatású változata), ilyenkor biztosított körülmények között (előre lezárt útátjárók, fedélzeti mérnökök, folyamatos ellenőrzés) ennél gyorsabban is lehet menni, Magyarországon max 200 körül, mivel nincs túl sok egyenes, jó minőségű pálya.


A leglassabb közforgalmú MÁV vonal pedig a 7-es (Széchenyihegy - Hűvösvölgy), itt mindössze 20-al mennek a vonatok

2013. ápr. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Az viszont nagyon valószínűtlen, hogy utasforgalomban ténylegesen 200 km/h tempóval ment volna Magyarországon a jeti. "

Én is kételkedtem benne, de ha az utastérben levő monitoron ez jelenik meg, akkor csak úgy van az. Én tisztában vagyok vele, hogy legálisan ez nem lehetséges, de láttam már hasonlót én is, igaz nem ilyen tempónál:


Ültem már olyan BP-Miskolc vonaton, amit V43 húzott Vmax=120 helyett 134km/h-val ( épp a frissen vásárolt GPS-em próbálgattam, az meg pontos ). És láttam már olyan BZ-s mv-t, aki azért tolta a 40km/h-s szakaszon 60-65-tel, hogy elérje a csatlakozó vonatát hazafelé ( ott mutogatta a kollégájának a szalagot előttem ).

2013. ápr. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A Railjet kifelzőjének nem mindig lehet hinni, ami az utasoknak mutatja a sebességet, az csak tájékoztató jellegű
2013. ápr. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A 100-as vonalnak a nagyobb részén is lehet már 160-al száguldó vonatokat látni, tudom mert tavaly nyáron cserélték a sineket és addig pótlóbuztok szállították az utasokat Nyíregyházán.
2013. ápr. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
7-esnek Ezt a miskolci 134 km/h-t elhiszem, ilyen szoktak néha csinálni Debrecen felé is - de azért az nagy bátorság... A mozdonyok - szerintem - bírják, de a kocsik és a pálya nem mindenhol...
2013. ápr. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!