Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vonaton kerékpár jeggyel...

Vonaton kerékpár jeggyel szállíthatok babettát?

Figyelt kérdés
nyáron szeretnék kicsit elutazni, viszont ahova mennék, ott nincs helyi tömegközlekedés, és minden eléggé messze van, taxival pedig drága lenne. Viszont egy babettát könnyedén fel tudnék tenni a vonatra, majd a célállomásnál levenni, onnan tovább közlekedni vele. Szerintetek a kalauz belekötne, hogy nem kerékpár? Úgy hallottam hogy motorral hajtott járművet nem lehet szállítani a vonaton, de erre rá lehet fogni, hogy nem csak motorral hajtott, és kerékpárként használja az ember. ilyen esetbe mi a helyzet? valamint mi a helyzet a villanymotoros kerékpárokkal, és a kis 35 köbcentis biciklikkel? Esetleg valaki szállított már motort vagy biciklit vonaton? ha letakarom egy lepedővel, akkor nem látják mi van alatta, vagy meg kell mutatni az ellenőrnek, melyik a te járműved?

2013. ápr. 22. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem szállíthatsz vonaton Babettát, mert nem minősül kerékpárnak. Ha nagyok a távok, használj biciklit nyaralásod során szerintem.
2013. ápr. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm, hát lehet sajnos bicikli lesz belőle. most olvastam épp, hogy egyik embernek azt tanácsolták, hogy vegye ki a kerékpár kerekét, és ugy szállítsa, akkor már csak kerékpár alkatrésznek minősül, neki igy nem kell fizetnie kerékpár jegyet. Ha kivenném én is a kerekét mondjuk, akkor ez is már csak motor alkatrésznek minősül? azt már szabad vonaton szállítani?
2013. ápr. 22. 20:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kerék kivevéses nem pálya, mert egy átlag brinyó meghaladja a kézipoggyász megengedett méretét.

Poggyászként viszont szállíthatsz kemping-biciklit (félbehajthatós).

2013. ápr. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ami miatt kiszedett kerékkel sem szállíthatod:

Meghaladja a kézpoggyász méretét, beszennyezheti a kocsit, és tűzveszélyes anyagot sem szállíthatsz.

2013. ápr. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utazz a nyaralásra a Babszival! A csomagokat feladod postán, te meg felpattansz és irány a nagyvilág!

Kalandnak se utolsó!

2013. ápr. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!