Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi a véleményed a május...

Mi a véleményed a május 15-től bevezetésre kerülő gyorsvonati pótjegyről?

Figyelt kérdés
[link]
2013. máj. 3. 01:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi az, mert még nem ültem vonaton. Mindenesetre jól hangzik, mert újabb lehetőség az utasok megbüntetésére.

Ha szép, mint nyomdai termék, akkor jó lehet könyvjelzőnek is.Ha pár forint csak, akkor lenyelik az emberek, ha sok, akkor bliccelnek.

2013. máj. 3. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A MÁV - szokás szerint - veszteséges. Jegyárat nem emelhetnek, mert azt a minisztériumon kellene átverekedni, ott meg tudják, hogy felhördülne a proli, hogy "hádehát mér emelik, há' sz*r a vonat úgy, ahogy van". Így hát jön a burkolt áremelés: a viteldíjak nem nőnek, csak a gyorsvonatra is kell pótjegy. Pedig a gyorsvonat az égvilágon semmilyen plusz szolgáltatást nem nyújt a személyhez képest: a gyorsok is megállnak majd' mindenm görbe fánál (kevesebb helyen, mint a személy, de még ez is sok), mocskosak, büdösek, pontatlanok - persze, tudom, ott van az elméletileg nagyobb lábtér meg a fülkés elrendezés, de nincs érzékelhető minőségi különbség egy Bhv és egy Bo személykocsi között, ha mindkettő össze van hugyozva, hányva. De az utas most már a gyorsért is többet fizet, kicsit nő a MÁV bevétele.
2013. máj. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Jegyárat nem emelhetnek, mert azt a minisztériumon kellene átverekedni"


A jegyárakat a minisztérium határozza meg, a MÁV Csoportnak ebbe semmi beleszólása nincs. A MÁV-Start ellenezte a gyorsvonati pótjegyet (ők is tudják, hogy hülyeség), de a minisztérium ennek ellenére elrendelte. Annyit sikerült elérn a Startnak, hogy a bérletesek mentesülnek...


Egyébként a rendes gyorsvonatokon (tehát ami nem áll meg bizonyos szakaszokon, és kulturált kocsikat továbbít) még nem lenne akkora baj a pótjegy, de a mindenütt megálló sebeseken elég pofátlanság... inkább lenne fakultatív helybiztosítás, az is bevételt hoz, és még jól is jár az utas (de hát a minisztériumnak ez nem érdeke...)

2013. máj. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem az a véleményem, hogy járok busszal. ahogy néztem, 60 Ft-tal most az lesz olcsóbb, ha egy olyan járatot nézünk, ahol kell szintén különjegy. Szerintem is először nem ártana olyan színvonalat biztosítani az utazáshoz, de inkább olcsóbb jegyárat, mert a vonat az vonat, ha elvisz a célodhoz, akkor kibírod a koszos vonaton is, vagy mész autóval, szóval nekem például a színvonallal kevésbé is van bajom, csak ne lenne egyre drágább, és bár én nem szoktam bliccelni, de ezzel csak azt érik el, hogy mégtöbben fognak...
2013. máj. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem a véleményem az,hogy elég drágák a jegyek,ráadásúl jól felvitték még a helyjegyek árái is és nem kéne így kitolni az utasokkal,én megoldom ,megyek személyvonattal.
2013. máj. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!