Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi lesz a HÉV-ekkel?

Mi lesz a HÉV-ekkel?

Figyelt kérdés
szerintetek meddig fognak még közlekedni ezek a szerelvények pl a szentendrei vonalon? és ha már nem lesznek olyan állapotban, mivel pótolják őket? mert szerintem ma már senki nem gyárt direkt ilyen helyiérdeküeket...

2013. máj. 5. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem még sokáig fognak közlekedni. Annyi a bajuk hogy nincs rajtuk klíma. Túl lehet élni.

A helyére szerintem meg mehet valami villamos féle.

[link]

[Vagy Desiro :D]

2013. máj. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
"nem gyárt direkt ilyen helyiérdeküeket" - Ezek a HÉV-ek is sima vonatok, csak annyiban különböznek a nagyvasúti (értsd M.o.-n MÁV-os vonatoktól), hogy egyenáramú a hajtásuk, a kocsik keskenyebbek (a nyomtávuk nem (a vágány síneinek távolsága)), és a padlójuk magasabban van.
2013. máj. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Rengeteg gyártó foglalkozik elővárosi vonatok gyártásával, ezzel aligha lesz gond. Szerencsére az NDK-s vonatok elég megbízhatóak és igen komoly üzemeltetési tapasztalat is összegyűlt, így rendszeres felújításokkal még sokáig (10 év) húzhatják e vonatok. Nagy probléma azonban az, hogy az esélyegyenlőségi feltételeknek egyáltalán nem felelnek meg. Emellett nyilván nem túl gazdaságos az üzemük, hiszen nem táplálnak vissza.


A fő probléma az, hogy sem az üzemeltető főváros, sem a fő stakeholder környező települések nem érzik magukénak a HÉV fejlesztését, így tudomásom szerint nincs is előkészítés alatt olyan projekt, ami a járműpark felújítását célozná. Egyedül az M5-ös metró első szakaszának az esetleges megépítése az, ami változást hozhat 2020 előtt, de én nem tartom valószínűnek, hogy ez a fejlesztés a 2014-2020-as költségvetési ciklusban be fog kerülni a támogatott projektek közé.

2013. máj. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

jó lenne már lecserélni őket, mert nagyon szűkek az ülések és nincs rajtuk klíma sem. Örülnék olyan vonatoknak, ami a MÁV-nál jár (talán Desiro vagy Flirt a neve), ezekre gondolok: [link]


Akár lehetne még egy ajtót rátenni, és akkor gyorsabb lenne a fel- és leszállás. De összességében sokkal jobb lenne, mint a mostani zöld vonatok :)

2013. máj. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
jó kis vasak ezek azért, szerintem még egy tíz évig simán mennek. az meg szerintem is túlélhető, hogy nincs rajtuk légkondi, szóval szerintem még teljesen jók egy ideig, csak kérdés, meddig...
2013. máj. 9. 08:26
 6/7 anonim ***** válasza:
műszakilag lehet hogy jók, de utasként nem szeretem őket. Gödöllőről járok be Budapestre, néha MÁV-val, néha BKV-val. A MÁV-nál már ilyen új piros vonatok vannak, azokon van klíma és nem ilyen szűkek az ülések. A HÉV-en pedig ezeken a zöld vonatokon meg lehet sülni nyáron a melegben, és olyan kicsik az ülések, hogy a szemben ülővel összeér a térdünk... tehát én örülnék, ha ide is olyan vonatokat tennének, ami a MÁV-nál megy :) (bocs ha nem voltam túl szakszerű)
2013. máj. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Látom több ember is javasolta, hogy olyan vonatok közlekedjenek a HÉV vonalain, mint amilyenek a MÁV-START-nál is (Flirt, Desiro, Talent...stb..) Nah ezzel az a gond, hogy a HÉV vonalak nem ilyen nagyvasúti vonatokra vannak tervezve... Azért valljuk be, hogy eléggé eltérnek a MÁV-os és a HÉV-es vonatok... Nem hiába... Most gondoljatok bele.. Mire egy Flirt vagy egy Desiro fel tudna gyorsulni akármelyik HÉV vonalon, már jön is a megálló... Főleg, hogy el sem férnének egyes helyeken egymás mellett a MÁV-os vonatok...
2013. aug. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!