Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tegnap utaztam Székesfehérvárr...

Tegnap utaztam Székesfehérvárról Budapestre busszal és 150 Ft-tal több lett a jegy mint előtte kb.2 hete?

Figyelt kérdés

Valami pótdíj vagy mi a franc. Úgy tudtam, hogy csak a gyorsvonatokra érvényes ez. Hazudott a kormány?

És ha pl. csak 20 km-t utazom, akkor is 150 Ft-tal többet fizetek a buszon mert 5 és 100 km közötti a táv? Ez komoly?!


2013. máj. 8. 14:05
 1/9 A kérdező kommentje:
És minden távolsági buszjáraton is ez van?
2013. máj. 8. 14:06
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, hogy arról már hallottál, hogy a MÁV a vonatokon (ha jól tudom) május 15-től bevezeti a pótdíjat, de arról, hogy a Volán társaságok már bevezették még nem hallottál, pedig azt már decemberben bevezették.
2013. máj. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Milyen decemberben?! Jó párszor utaztam már Pestre busszal ebben az évben, de eddig csak tegnap kellett fizetnem!
2013. máj. 8. 14:32
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hiába hőbörögsz itt, akkor is a Volán-nál már sokkal régebben bevezették ezt, a MÁV-nál pedig még csak beharangozták, május 15-től él az un. gyorsvonati felár.

Javaslom nézd meg ezt:


[link]


Eddig olyan buszokkal utaztál, amiken nem voltak ilyen "kényelmi" szolgáltatásai.


Legközelebb pedig nézz utána, ne pampogj itt egy jószándékú válaszolónak, mint amilyen az előző volt...

2013. máj. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rohadjon meg mindenki aki ezekre szavazott 3 éve!
2013. máj. 8. 17:16
 6/9 anonim ***** válasza:

Válassz olyan buszt, ami nincs emelt szintűként megjelölve a menetrendben! Akkor nem kell pótjegyet venned.


Amúgy meg szerintem is egy rendkívül sunyi intézkedés ez - egy általános jegyáremelés lett volna az elegáns megoldás, vagy a kedvezmények drasztikus átalakítása. Ez így legalább megmutatja a Fidesz igazi arcát...

2013. máj. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
meg van szabva km-enként, hogy mennyi a kiegészítőjegy. [link] itt vannak különben azok a vonalak, amelyikre kell...valamennyire vigasz, hogy még így is olcsóbb valamennyivel, mint ami majd 15-től lesz a gyorsvonati pótjeggyel a vonat. szerintem is kicsit problémás ez, mert a szeged-budapesti vonalon is ez van...igaz, hogy kecskeméttől megy fel autópályára, ergo aki max kecskemétig utazik az nem vesz igénybe "kényelmi szolgáltatást"...emellett a légkondival, meg a wifi elérhetőséggel magyarázták...ehhez képest múltkor hiába fizettem 135 Ft-ot kecskemétig pluszban, majdnem megsültem, és még nem is wifi-s busz volt(de ez már a legkisebb bajom). sofőrt többen kérték, de a jó öreg E95-ösön nem volt jó a légkondi...irónikus...vonaton is ez a baj...a nem létező kényelmi funkciókért is lehet majd fizetni...nincs erre mit mondani...:(
2013. máj. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

fehérvárról pestre alig van olyan busz, ami nem pótdíjas :/ amúgy nem decembertől van, hanem március 15-től szerintem.

eleinte azt mondták, hogy azért vezették be, hogy az emberek a vonatot válasszák...

2013. máj. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
(amúgy menetrendek.hu-n felkiáltójellel mutatják, melyik pótdíjas)
2013. máj. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!