Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Le van ez írva a MÁV szabályza...

Le van ez írva a MÁV szabályzatban valahol?

Figyelt kérdés
Kemping biciglit vittem vonaton, nem összecsukható (régi fajta), 20 colos. Már az induló állomásnál mondták, hogy erre nem kell... mindegy azért vettem rá jegyet. A kalauznak akartam mutatni, de ő is azt mondta, hogy 20 col kerékméret alatt nem kell jegy akkor sem, ha nincs összecsukva. Erről van valami hivatalosság? Ha így van tényleg akkor gyakrabban fogom magammal vinni a bicajom.

2013. máj. 10. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]

"Milyen kerékpárok szállíthatók díjfizetés nélkül, milyen kerékpárok után kell fizetni?


Kerékpárviteldíj megfizetése nélkül szállítható:


minden 20' vagy annál kisebb méretű kerékpár, ha a méretszám a keréken fel van tüntetve,"

2013. máj. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

(Hú, hasznos a kérdésed, úgy tűnik változtatták a szabályokat. Én is úgy tudtam, hogy a camping szállítása csak összecsukva ingyenes.

Rossz hír viszont, hogy szétszerelt bringáért viszont kell külön fizetni! Bezzeg a bazi nagy kofferral utazók és utastársakat akadályozóknak nincs kofferjegy...)

2013. máj. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
hát nekem az nem baj, itt pesten a munkahelyemen tartok egy montit, ha kell menni valahová, mindig azzal megyek, ritkán bkv, nincs bérletem. a faluban meg ahol lakom a kemping van, deigy már látom (remélem nem fognak belekötni), hogy ingyenes, legalább tudom hurcolni a kempinget, úgyis első ajtos lesz a busz nemsokára, ami a vonattól a mhelyig visz.
2013. máj. 10. 11:48
 4/6 anonim ***** válasza:
12%
a bazi nagy kofferral utazóknak is kell fizetni, ha túlméretes a csomag :)
2013. máj. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"úgyis első ajtos lesz a busz nemsokára, ami a vonattól a mhelyig visz."


Ezt értsük úgy, hogy eddig lógtál, azaz loptál?

Akkor SOS válts biciklire. (Igen, nem G-vel írandó.)

2013. máj. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mai napig érvényes ha esetleg valaki erre jár:

[link]

"Milyen kerékpárok szállíthatók díjfizetés nélkül, milyen kerékpárok után kell fizetni?

Egykerekű jármű vagy kisméretű, 20' vagy annál kisebb méretű kerékpár díjfizetés nélkül szállítható, amennyiben az utas a kézipoggyász tárolására szolgáló helyek valamelyikén, a többi utas zavarása nélkül el tudja helyezni."

2017. aug. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!