Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Most akkor hogy is van ez az...

Most akkor hogy is van ez az új Pótjegyes valami a gyorsvonatokon?

Figyelt kérdés

Barátnőm és én is utazunk gyorsvonattal, és 15.-étől bevezették ezt a " vegyél pótjegyet, mert ugyanazt a szolgáltatást kapod de fizess többet" politikát.

És az elvira oldalán láttam, hogy 150 forinttal drágább így az egész. VISZONT:

Egy táblázat, ami szintén az oldalon látható, azt mutatja, hogy ELŐVÉTELBEN: 330 Ft, UTAZÁS NAPJÁN VÁLTVA: 450

Szóval ha előre veszem elővételben 330, ha utazás napján váltva 450. De akkor mi az a 150 ft? Utólag? Befizetem nekik csekken és szenvedjek a hideg kövezeten kérem?

Valaki eltudná magyarázni nekem?

Előre is köszönöm!



2013. máj. 15. 15:55
 1/3 A kérdező kommentje:
Csak hogy érthetőbb legyen, a 330, 450, és 150 FT az a pótjegy ára!
2013. máj. 15. 16:00
 2/3 anonim ***** válasza:

Összekevered a helyjegyet és a hely- és pótjegyet.

Amit írtál, hogy megvásárlás napjától függ az ára, az a helyjegy, pl IC-re veszed. Van előre biztosítva ülésed, stb.

A gyorsvonati felár a pótjegy kategóriába tartozik. Tehát ahogy írtad, gyakorlatilag nincsen plusz szolgáltatás, burkolt áremelésről van szó.

Tehát ha IC-vel utazol, akkor helyjegyet kell venned, ha pedig olyan vonattal, amin gyorsvonati pótjegyet kell váltani máj. 15-től, akkor azt.

De ha rendszeresen utaztok vonattal, akkor ezt miért nem tudod?:)

2013. máj. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Egymáshoz szoktunk menni csak, és csak 2. osztályú vonattal szinte. A gyorsvonat csak akkor van, ha ő megy haza, meg néha amikor én megyek : ) Köszi a választ!
2013. máj. 15. 16:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!