Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért hanyagolják el a vasúti...

Miért hanyagolják el a vasúti közlekedést?

Figyelt kérdés

Szegedi vagyok, havi rendszerességgel használom a Szeged-Bp vasútvonalat, és mióta emlékeim szerint 2006-ban bevezették a hibridvonat-rendszert, egyre rosszabb a helyzet. Máig sem értem, hogy egyáltalán miért, és miért itt kellett ezt az öszvért bevezetni, tudtommal sehol máshol nincs, az IC általa gyakorlatilag értelmét vesztette, mióta minden bokorban megáll. Az IC pótjegy a helybiztosításon felül nem ad semmi olyan extrát, ami más vonalakon simán a menetjegyért is elérhető (légkondi, kényelmes ülések). Ráadásul lassan már a gyorsvonaton is annyiba kerül majd az utazás, mint az IC-részlegen. Az ország egyik legforgalmasabb IC-jét közlekedtető vasútvonala vagyunk tudtommal, de az a kevés fejlesztés, ami megvalósul manapság a MÁV-nál, ide valahogy soha nem ér el, viszont az árak itt is szépen, szisztematikusan emelkednek felfele...

Mi miért csak InterCity-bőrbe bújtatott, lassú gyorsokat érdemlünk, amin vagy kényelmetlenül, koszban utazunk, vagy jól ráfizetünk a normális, elvárható körülmények közti utazásra? Vagy máshol is hasonló a helyzet?

Persze tudom, hogy van, ahol még így se állnak a dolgok, csak szerettem volna végre elpanaszolni a bánatomat, és a miértje felől érdeklődni, miközben hol nosztalgiával gondolok a régi, gyors, és megfizethető IC-kre, hol meg csendben várom a napot, mikor végre újra emberi árakon utazhatok modern, jól felszerelt szerelvényeken.


2013. máj. 19. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem egyedi, sőt, országos. Mi a Bp.-Eger vonalon, az Egri hibridekkel utazhatunk, ha a kényelmetlen ám klímás személyvonatokat meguntuk (Hatvanig).

Nálunk a hibrid IC gyors és IC része ugyanannyiba kerül. Vicces mi?


Arrról ne feledkezz meg, hogy rengeteg pályafelújítás zajlik, és a kocsikat is elkezdték kikupálni.

2013. máj. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nocsak , erről nem tudtam, de most, hogy nézem, tényleg...és hogy a jegyár is ugyanaz, ilyet még én se tapasztaltam...hát akkor részvétem Nektek is.
2013. máj. 19. 12:24
 3/4 anonim válasza:

Sajnos úgy gondolják, hogy az embereknek nincs szükségük a vasútra. Ez az autók miatt most még így is van, de amikor 50 méternyi út javítása többe fog kerülni éves szinten, mint egy egész vasúti szerelvény nagyjavítása, na akkor majd törheti a fejét a sok okos, hogy hol is hibáztak.

Egyébként én is hatvani vagyok. A legnagyobb vicc az egri IC-kben, hogy egyetlen IC kocsit raktak a vonatba. De talán az még rosszabb, hogy egyáltalán van benne IC kocsi. Évekig nem volt intercity arrafelé, de mégis elegendő volt a gyorsvonat. Több értelme lenne az IC kocsi fenntartási költségeit errefelé inkább a gyorsvonatok korszerűsítésére fordítani.

2013. máj. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahoj!


Kényszer szülte megoldások ezek nagyon rossz reklámokkal. A hibrid vonatok és a gyorsvonati pótdíj is hasonló dolgot szolgál: leszoktatni az embereket a vasútról. Egy dolgot viszont be kell látni: nagy tömegek vagy nagy mennyiségű utas szállításán kívül a vasút ma már sehogy sem éri meg, mert a közút sokkal versenyképesebb. A fővonalakon pedig igenis már régesrég magánszolgáltatóknak is lenne helye, látva az északi szomszéd példáján, hogy bizony erre az államvasút is össze kell, hogy kapja magát.


A vasútnál és más ilyen védett állami szektorokban probléma, hogy nincs verseny az utasért, a kliensért, az ellátottért és bizony nagyon bele vannak kényelmesedve a monopol helyzetükbe, miközben ma már a világ nagyon nem erről szól. Sajnos pont a hibridjáratok és a pótdíjas mindenféle vonatok pedig nem mások, mint pénzharácsolás, hogy az emberek utazási kényszeréből minél több pénzt lehúzhassanak, miközben a színvonalat nem teszik az áremelkedés mögé. Sajnos a Volánok is ugyanezt csinálják és ezért van, hogy ma már két felnőttnek vagy három diáknak olcsóbb autóba ülni, mint tömegközlekedni...

2014. okt. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!