Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért nincs a legtöbb tömegköz...

Miért nincs a legtöbb tömegközlekedési eszközön biztonsági öv az utasok részére?

Figyelt kérdés
Egy másik kérdés kapcsán jutott eszembe. Repülőn tudom, hogy van, használják is.
2009. okt. 3. 22:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert pl. a hetes buszon megoldhatatlan.

Az új távolsági buszokon, ahol mindenkinek van ülőhelyes és magasított, fejtámlás székek vannak, már kötelező. De Európában csak a buszok töredéke ilyen.

A városi tömegközlekedésben pedig megoldhatatlan.

2009. okt. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Óó, szinte látom magam előtt, mikor a Bosnyákon felszáll a Mamika a tíz szatyrával, leül, és kezdi becsatolni magát :))


Viccet félretéve, a tömegközlekedésben tényleg kivitelezhetetlen, és mi van azokkal az utasokkal, akik állnak, mint a heringek?


A távolsági buszokon, az újakon már van.

2009. okt. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Persze, tudom, tömeg, csak már többször eszembe jutott, hogy mivel lehetne ezeket is biztonságosabbá tenni, ha jön egy ütközés, vagy csúszik az út, bármi, amiből baj lehet :-) Autóban ugye ha be van gyárilag szerelve, akkor kötelező használni, a régieken ha nincs hátul, nem kötelezik, mert idővel úgyis kivonják a forgalomból.

A távolságikon jó, hogy felszerelik, többször lehetett hallani hírekben buszos halálos baleseteket, remélem, ezzel csökkentik a bajt valamennyire.

2009. okt. 3. 23:09
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, de tudod, hogy a fővárosi buszokon miből van a legtöbb baleset? Az álló utasoknak fékezéskor kirándul, vagy megrándul, megficamodik a válla. Szóval itt inkább az álló utasok biztonságával van a nagyobb gond, ütközéskor is ők vannak rosszabb helyzetben :(
2009. okt. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tudom, én is sokszor állva utazok, úgyhogy valami olyant kéne kitalálni, ami az álló utasokra nézve is jó. Csak még nem jöttem rá, mi lehetne az, ami testi adottságoktól életkortól függetlenül jó. Valakinek ötlet? :-)
2009. okt. 3. 23:17
 6/9 anonim ***** válasza:
Londonban már feltalálták a spanyolviaszt.. :) A buszokra (na nem mindegyikre, de nem jöttem rá, mitől függ!) általában annyi utast engednek fel, amennyi ülőhely van. Ha nincs több, becsukja az ajtót, jön mögötte egy perccel a következő...
2009. okt. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
Az álló utasokat meg hozzá kell biztonságiövezni a busz oldalához:D
2009. okt. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jó, az álló utasoknak nem feltétlen öv kéne, de valamit akkor is lehetne, kocsikban is van olyan, amiben nem csak öv van, hanem pl. légzsák is. :-) Ne vicceljük el, komoly dolog a biztonság. Még baleset se kell, némely sofőr azt képzeli, hogy krumplis zsákokat szállít. Egyszer anyuval utaztam egy buszon Pesten, és az ilyen lépcsős padlós busz volt, szóval a hátsó része magasabb, mint az eleje, anyuval leszálláshoz készülődtünk, és a sofőr olyant fékezett hirtelen, hogy anyu hiába kapaszkodott állva, leült a lépcsőre a lendülettől. :-) Mi van, ha ez egy olyan emberrel történik, aki fizikálisan sokkal gyengébb, vagy nem fenékkel, hanem fejjel esik előre? Elsőre persze viccesen hangzik, mi is nevettünk. :-) De az ilyen eseteknél hajszál választja el a nevetést az ijedtségtől.
2009. okt. 4. 00:07
 9/9 anonim ***** válasza:
A localokat (második ajtó után lépcső felfelé) ne vegyük buszoknak.
2009. okt. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!