Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Melyik az ország legszebb...

Melyik az ország legszebb vasútvonala?

Figyelt kérdés

Videózni szeretnék, és szép tájakat keresek az országon belül. Elsősorban hegyes-völgyes, dombos vidékeket szeretnék, amelyek azért azon túl, hogy szépek, forgalmasak is, tehát nem 2 óránként süvít el egy vonat; mindenesetre bármilyen természeti érték vagy egyszerűen csak látványosság (alagút, diadalív, egyéb) felkelti az érdeklődésemet. Egy kis séta (3-4 kilométer) belefér, feltéve, hogy nem életveszélyes, tehát nem árt egy kis földút vagy az aluljáróknál/alagutaknál elegendő hely az űrszelvény mellett.


Szerintetek melyek a legszebb vasútvonalak (vagy legalábbis szakaszok) az országban?


2013. jún. 1. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Vezetőállásból nézve állítólag az Eger-Putnok nagyon szép.

Az isaszegi ívekben elég jó dolgokat lehet összehozni naplementekor.

2013. jún. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Győr-Zirc
2013. jún. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Bakony, Budapest-Esztergom
2013. jún. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem a Budapest-Debrecen vonal a legszebb.
2013. jún. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Először Google Térkép nézegetése jön, aztán YouTube-os nézelődés, majd aztán valamikor el is megyek, ha megtetszenek. :)


Utolsó: én a Szolnok-Debrecen távolságot jóformán naponta leutazom tanítási időszakban, úgyhogy nekem is ez a kedvencem szív szerint, de objektíven szemlélve én túlzottan szép dolgot nem találtam benne. Legfeljebb talán a kisújszállási és a karcagi halastavak lehetnek érdekesek, de azok bőven gyaloglótávolságon kívül vannak (autó nem áll rendelkezésemre). :( Viszont a szolnoki Zagyva-híd remek fotóshely, leszámítva azt, hogy a nap legnagyobb részében ellenfényes. A háttérben viszont a szép víztornyunk jól mutat (többes szám második személyben, mert itt lakok) - reklám vége. :) Hogy aztán mondjuk Pesttől Szolnokig mi van, nem tudom, bár nyáron tervezek arra is kinézni.

2013. jún. 1. 21:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Úúú, kimaradt, hogy a Tisza-tó környéke is nagyon szép. Ha leszállsz és kirándulgatsz kicsit, rengeteg a fotótéma.
2013. jún. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ahol én jártam:

Dombóvár-Bátaszék-Baja

valamint

Balaton-felvidék

esetleg

Nagyrákos völgyhíd+alagút

2016. febr. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!