Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi a HÉV, a trolik és a...

Mi a HÉV, a trolik és a villamosok UIC-pályaszáma?

Figyelt kérdés
Gyanítom, nem lesz sok válasz, de azért reménykedek. Nem találtam róla semmit a neten.
2013. jún. 6. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
UIC pályaszáma szerintem csak nagyvasúti járműveknek van. A troli közúti jármű, a villamos meg a hév szerintem nem tekinthető nagyvasúti járműnek ( egyik sem nem felel meg a nagyvasúti szilárdsági követelményeknek ).
2013. jún. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 mantis religiosa ***** válasza:
Ha egyáltalán van nekik, akkor az üzemben tartó vállalat tudja azokat, mivel a vállalat kódja is része az UIC-számnak. Szerintem ha írsz egy e-mailt a BKV sajtóosztályának címezve, biztosan segítenek. Ha mégsem, próbálkozz az indóháznál, mivel van ilyen rovat, biztos van aki tudja ezeket a pályaszámokat.
2013. jún. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A HÉV gyakorlatilag vonat, ami bkv jeggyel igénybe vehető egy adott szakaszon (bp -n) Ez engem is érdekelne.
2013. jún. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a városi vasutak esetében nem kötelező az UIC-pályaszám használata, csak az országos vasúti infrastruktúrát használó járműveken kell alkalmazni.
2013. jún. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"A HÉV gyakorlatilag vonat"

Gyakorlatilag a villamos is vonat, mégsem közlekedhetnének ( most tekintsünk el a felsővezeték feszültségétől ) önállóan a MÁV vonalain. Amíg nem felelnek meg x műszaki követelménynek ( és itt a legfontosabb amiben a HÉV szerelvényeink eltérnek a nagyvasúti járművektől az a kocsiszekrény szilárdsága, aminek a minimuma szabványban van rögzítve ) addig nem közlekedhetnek önállóan nagyvasúti pályán.

2013. jún. 7. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Elméletben minden sínen közlekedő járműnek kellene, talán még a trolinak is, bár ezt nem biztos forrásból tudom sajnos. A HÉV-eknek viszont legnagyobb valószínűség szerint kellene, de lehet, hogy tényleg csak a nagyvasút esetében kötelező.
2013. jún. 7. 11:13
 7/8 anonim ***** válasza:

Elméletben minden UIC tag sínen közlekedő járművének kellene, hogy legyen, de a BKV tagja az UIC-nek. LEgalábbis e szerint nem :

[link]

2013. jún. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

egy új előírás miatt minden kötöttpályás jármúnek kell 12 jegyű UIC pályaszámot adni, függetlenül attól, hogy a jármű közlekedhet-e az országos nyílt hozzáférésű pályán önállóan (a trolinál ez nyilván szóba sem jön, mivel országos troli-hálózatról nem beszélhetünk)


A HÉV vonalak jogilag vasútvonalnak számítanak, nem sok különbség van egy ilyen vonal és egy MÁV vonal között (a legfőbb különbség a már említett szilárdsági eltérés). Tehát a HÉV vonalakon közlekedő motorvonatoknak mindenképpen kellene 12 jegyű pályaszám, mert vasúton szerintem már lejárt a határidő. A troli és a villamos közúti jármű (igen, a villamos is [KRESZ-ben utána lehet nézni]), ezért itt még van egy kis idő. A BKV haladékot kapott valameddig a motorvonatok számozására, de ez előbb-utóbb le fog telni, úgyhogy ideje lenne elkezdeni. Az új Alstom metrók például már meg is kapták az új azonosítót :)

2013. jún. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!