Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tényleg igaz az, hogy ha egy...

Tényleg igaz az, hogy ha egy buszsofőr megtanult mondjuk Credo buszt vezetni, az nem tudja elvezetni mondjuk az Ikarus buszokat mert más a típus?

Figyelt kérdés
2013. jún. 7. 18:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

Te jól vagy???


Akinek Astrája van az nem tudja vezetni a swiftet???

Mert hasonló kérdés

2013. jún. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Én kamionos vagyok, nincs is D kategóriám, de szerintem gond nélkül elvezetnék bármilyen buszt. Nálunk sem számít, hogy Volvót vezetek, aztán Daf - ra, vagy Scaniára kellene ráülni. Persze, vannak olyan típus - sajátosságok, amelyeket jó ismerni, én pl. hosszú évek óta Volvóval járok, ha holnap Mercivel kellene dolgozni, elsőre sok minden nem állna kézre, szokni kellene a váltást, mikor és hogyan fogyaszt kedvezően, a pakoló rekeszeket, kezelőszerveket, de pár nap alatt rá lehet érezni. De vezetni ugyanúgy kell, legfeljebb a különböző automata váltók kezelése térhet el, de az adja magát, nem egy nagy mutatvány megtanulni.
2013. jún. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
valahol ezt olvastam, hogy a típusok közt ég és föld a különbség, tehát csak egy adott buszt tud a sofőr vezetni
2013. jún. 7. 18:18
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát azért ez elég nagy butaság.Én Setrán vizsgáztam,akkor Neoplant nem vezethetek?Mercin vizsgáztam E5-ös Ifa póttal,akkor tandemet,nyergest nem tudok vezetni?Vannak típussajátosságok,melyeket szokni kell...
2013. jún. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ainek van hivatásos jogsija az mindent elvezet aminek kereke van
2013. jún. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy az első pár percben gondjai lennének a váltással és a kuplung érzékenységével(tapasztaltam már ilyet, a sofőr elég érdekesen váltott először meg durván engedte fel a kuplungot. Más busz volt mint máskor... ).

De elvezetni biztonságosan el kell tudnia.

2013. jún. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Csak a repülő pilótáknak kell tipusvizsgákat tenniük, hogy vezethessék a gépeket.

De attól függetlenül más gépet is tud vezetni, hogy esetleg nincs rá papírja, csak máshol vannak a különböző gombok amit vészhelyzetben nemárt tudni :-)

2013. jún. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Eddig a legutolsó járt a legközelebb a problémához. Elvezetni el tudja egy buszsofőr az összes létező buszt, de.

Sok volánnál külön típustanfolyam/vizsga van, azért hogy ha felül rá a sofőr, akkor az első megállóban találgasson hogy nyílik az ajtó, vagy hol keresse a fűtéscsapot.

A kedves kamionos kollégák is tudják, hogy minden típusnak megvannak a maga sajátosságai, másak a kapcsolók elrendezései, máshogy reagál a dolgokra az automata és még sorolhatnánk. Ezekkel külön kiokosítják a vezetőket, " vizsgáznak" és mehetnek az adott típussal. Elsőre hülyeségnek tűnik, de megnézném egy két kamionos kolléga arcát amikor keresi a kézifékkart egy Rába Premiereben, miközben abban elektromos kézifék van. Ha a műszerfal kopott, akkor kb az életben nem jön rá senki, aki nem ismeri... :)


Én is elgurulgatok itt a cégnél Magnummal meg akármi mással amivel épp szükséges, de szerintem pislognék, ha kivezényelnének egy bányába vagy aratásra egy pótos 813-as Tátrával. Szerintem ezzel nem vagyok egyedül :)

2013. jún. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Elvezetni el tudja, de mégsem, mert nincs típusimereti vizsgája.
2013. jún. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Az ugyanabba a márkába azon belül ugyanabba az altípusba tartozó járművek között nincs sok különbség. Pl. Aki Ikarus 415-ösel járt az gond nélkül elvezeti és kezeli a 412-est is. De mondjuk egy vadiúj Volvo vagy egy Merci busz már a kezelést illetően gondot okozna neki. Ami maga a vezetési folyamatot illeti az majdnem bárkinek menne akinek van jogosítványa. Pl Nekem csak "C" kategóriás jogsim van és minden gond nélkül tudtam menni egy Ikarus 435-ös busszal is.
2013. szept. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!