Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Metróval hogy jutok erre a...

Metróval hogy jutok erre a bizonyos helyre?

Figyelt kérdés

Hétfőn majd be fogok menni Pestre, de muszáj lesz igénybe vennem a metrót. Tudnotok kell hogy én egy vidéki suttyó vagyok aki még sose metrózott (1x már metróztam, de az régen volt és és amúgy is, csoporttal voltam, szóval nekem csak követni kellett a többieket.

Na a lényeg hogy a Keletiből kéne eljutnom a Göngyösi utcába. De ezt pontosan hogy kéne?

Azt még tudom hogy le kell menni a metróba, venni egy jegyet a pénztárostól és még a mozgólépcső előtt lyukasztani a jegyet. Utána beszállni a Déli felé haladó metróba és kiszállni a Deáknál (ugye itt van a csomópont). A Deaknál pedig át kell szállni a 3-as metróba ami Újpest felé megy és már csak annyi a dolgom hogy a Göngyösinél kiszállok. Ez még rendben van. DE!!!

Milyen jegyet vegyek? Vonaljegyet? És ha azt, akkor azzal most mi van? Az átszállásnál is használhatom még ugyanazt a jegyet? Vagy ott már egy újat kell vennem? Vagy hogy van ez? Igazából csak a jegyeket nem értem. Ezt kéne elmagyarázni.



2013. jún. 15. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
12%

4 féle képpen mehetsz.

1. Gyalog a 230-as buszhoz, amivel a XIII. ker. Gyöngyösi utcához.

2. M2 metróval a Deák F. térig és a 105 busszal Gyöngyösi utca.

3. 20E busz Hősök teréig és 105-ös busszal Gyöngyösi utca

4. 30-as busszal Béke utca és séta Gyöngyösi utcáig.

2013. jún. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sima vonaljegyet kell venned, a metrón átszálláskor nem kell új jegyet kezelni, így a teljes útra egy jegy elég! (No meg egy másik vissza)
2013. jún. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2013. jún. 16. 00:40
 4/5 anonim válasza:
Előttem már leírták, sima vonaljegy tökéletes. Egyébként nem Göngyösi, hanem Gyöngyösi utca.
2013. jún. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja igen, azt sikerült elírnom. Elnézést. :)
2013. jún. 16. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!