Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Csak nekem tűnik úgy, hogy a...

Csak nekem tűnik úgy, hogy a metrólejáróknál álldogáló BKV ellenőrök egyre hanyagabb munkát végeznek, és csak legeltetik a szemüket? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Én mint becsületes, fizető utas megvettem a napijegyet, aznap jópárszor fordultam meg metróaluljárókban, de nem nagyon nézegették, hiába mutattam fel. Egyik alkalommal, mikor egy lengébb öltözetű nő ment előttem, az ellenőrök végig csak őt bámulták olyan kísérőszöveggel, hogy "azt a mindenit, milyen dögös csaj, de formás segge van!"

Hiába tettem szinte az orra elé az egyiknek a jegyemet, mintha észre se vett volna, csak a nőt bámulta tátott szájjal.

Ezek után elgondolkodtat, hogy miért is vegyek 1650 Ft-ért napijegyet, ha megyek Bp-re, mikor úgysem nézik meg. Ha már megvettem a jegyet, és ott állnak, legalább azzal "tiszteljenek meg", hogy megnézik az érvényességét.


2013. jún. 16. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

nem azért kell megvenni a jegyet, mert ellenőrzik, hanem mert igénybe veszel egy szolgáltatást

ha mindenki így állna hozzá, és nem lopna, akkor nem lenne szükség az ellenőrökre

2013. jún. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Nem, a metró ellenőrök nagy része tényleg leszarja a melóját és sokszor beengedik azokat is, akiknek se jegye, se bérlete, így gyakorlatilag értelme nincs fizetni őket. Arról nem is beszélve, hogy eléggé illetlenség, hogy nagy részük állandóan a nők seggét, mellét bámulja.
2013. jún. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Mert leszarják, nekik amúgy sem érdekük hogy megvedd a jegyet.
2013. jún. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Sokat én is szidtam őket, de amióta a MÁV-nál többször részt vettem peronzárban, részben (!) meg tudom érteni őket.

Ott is tömegével özönlenek az emberek, és egy szempillantás alatt kellene megállapítanod, hogy érvényes-e.

Egész ellenőrzés alatt feszülten figyeltem, mégis csak 2-3 érvénytelen jeggyel próbálkozót sikerült kiszúrni... És nem hanyagságból, hanem egyszerűen lehetetlen 1 méter távolságból egy pillanatra felmutatott legalább 5-6 formátumú és azon belül vagy 20 féle bérletből meglátni érvényes-e. Ehhez hozzájött még az, hogy valaki összegyűrte van aki behajtogatta, a másik egyben mutatta, a harmadik csak a bérletigazolványt. De szólni sem volt időm, mert már 5m-rel arrébb vitte a tömeg.

Azt kell mondjam ebben a formában ennek sem itt sem a BKV-nál nincs értelme.


Kérdésedre visszatérve: jegyet nem azért veszel, hogy megnézze az ellenőr. Hanem azért mert egy szolgáltatást vettél igénybe, aminek így egyenlítetted ki az árát. Én éves bélettel járok, idén eddig jó ha 5x találkoztam ellenőrrel. Mégsem gondoltam, hogy felelsegesen vettem bérletet, mert 6 hónap alatt ha mindig megbűntettek volna (5*8000=40000) még mindig olcsóbb lett volna, mint az éves bérlet... 6*9500= 57000.- ...


Boltból sem távozol fizetés nélkül, ha a pénztáros épp nem ül a pénztérgép előtt, hanem udvariasan megvárod.

2013. jún. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mégis minimálbérért milyen munkavégzést vársz? Ez Magyarország, a jegyárak emelése csak a menedzsment fizetésemelésére elég, a szolgáltatás színvonalának növelésére és a ténylegesen dolgozóknak már nem jut.
2013. jún. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jönnek a beléptetőkapuk, azt' jobb lesz. Csak várd ki. (1 év)
2013. jún. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
így van, nekik nem érdekük a beengedés. max azt mondják nem mész le, megbüntetni nem tud. ha néha szúrópróba szerűen a kifelé jövő forgalmat nézik, az az ő munkaterületük. én pár éve, mondjuk őszintén, mint vidéki srác, lementem nézni pár metrót, mert hát na, nem voltam még akkor annyira járatos pesten. leengedett. na most simán el is mehettem volna így. más kérdés, ha ahol leszállok, ott egész véletlenül pont ellenőrzik a kifelé jövő embereket.
2013. jún. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!