Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vehetek így nyáron diákbérletet?

Vehetek így nyáron diákbérletet?

Figyelt kérdés

A nyáron megyek diákmunkázni, de ahonnan bejárnék és ahová, az a táv nem a lakóhelyem és az iskolám között van. Nyáron is ennyire komolyan veszik ezt a bérlet témát? Vagy nem büntetnek meg, ha mondom, hogy diákmunka kapcsán vettem a diákbérletet.

Egyszerűbben: lakok A helyen és B helyre járok suliba. Itt egyértelmű, hogy meg tudom venni a bérletet. De én a nyáron C helyről járnék D helyre, köze sincs a lakhelyemhez és a sulihoz, egy ismerősnél laknék, és dolgozni járnék. Tavaly is érvényben volt már nyáron is ez a szabály, akkor is mentem így, de nem szóltak, pedig látták a diákomat is, hogy közöm sincs ahhoz a részhez ahová a bérletet vettem. Félek, hogy most megbüntetnének, pedig csak diákmunka kapcsán fogok oda járni.

Mellesleg ez a hely Pest környékén van.



2013. jún. 18. 15:14
 1/3 anonim ***** válasza:

"Vagy nem büntetnek meg, ha mondom, hogy diákmunka kapcsán vettem a diákbérletet. "


A kutyát nem érdekli. Nyáron is ugyanúgy vehetsz csak bérletet.

2013. jún. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én vettem így nyárra bérletet. Senki se szólt, így elfogadják, mivel van jogviszonyod nyárra is.
2013. jún. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az hogy senki sem szólt a szabálytalanságért és vehetsz így bérletet két igen eltérő dolog. Ha egy szabályos ellenőr megbűnteti miatta jogosan teszi. Hiába van jogviszonya bérlet csak iskola lakhely között váltható máshová nem.
2013. jún. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!