Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Felvilágosítana valaki, hogy...

Felvilágosítana valaki, hogy ez mi akar lenni? Vonaton való utazás Déli pu. -Ajka?

Figyelt kérdés

Júliusban megyek Halimbára,de a vonat csak Ajkáig megy. Szokás szerint Elvira....Déli- Ajka. Erre kiadja a következő menetrendet (részlet):



ind. idő érk. utazási idő

09:20 15:12 2 5:52 242 km 4.200 Ft 2.


10:25 12:32 2:07 148 km 3.775 Ft P 1.



Azon csodálkozom,hogy ha "sima?" vonattal megyek 4 óra lenne az út? Félúton megáll a vonat és ebédel egyet a mozdony vezető vagy mi? A másik vonat ahol P (pótjegy?) jelzés van az meg két óra alatt....Gyerekkoromban sem volt 4 óra az út sima vonattal, akkor most ez hogy van? És a feltüntetett ár mellett még külön hozzá kell számolni a pótjegy árát? Az mennyi kb? Köszönöm!


2013. jún. 23. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérd le a járatszámot s nézd meg a részletezésnél hogy merre megy.
2013. jún. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A kis jobbra mutató nyíllal kinyitod s megnézed. Ennyi. Máris megtudod a titkot! :)
2013. jún. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi! :D


Megtaláltam közben a pótjegyes marhaságot is....

2013. jún. 23. 18:09
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

Ha rákattintasz a sor elején a sárga négyzetre, akkor látnád, hogy az a sima vonat az végig személy, ami megáll minden bokorban és ráadásul qrvanagy kerülővel megy Győr felé, ahol még vársz egy órát csatlakozásra meg Cellen is fél órát. Az sem tűnt fel neked, hogy a második vonat, a szombathelyi gyors 100km-rel kevesebbet megy?


Ne haragudj meg, de tipikusan az a buta p'o'cs vagy, aki csak hőbörög, de nem is gondolkodik... Igen megáll a mozdonyvezető ebédelni...


Nem hittem volna, hogy már a vasúti menetrend használatához is előképzettség kell :D

2013. jún. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kedves szájkaratés....de láttam hogy az egyik 242 km-t megy a másik csak 140-t...csak k.rvára nem értettem,mert pár éve még a "sima" (személy) vonat sem ment ekkora kerülövel! És az abba az irányba haladó 10 vonatból 8 személy volt a többi a "gyors" most meg minden fel van borulva meg valami pótjegyről is hadoválnak , így nem értettem... inkább verd ki, mert elég ingerlékeny vagy, lehet az a bajod.
2013. jún. 23. 18:17
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"csak k.rvára nem értettem,mert pár éve még a "sima" (személy) vonat sem ment ekkora kerülövel!"


Most sem megy ekkora kerülővel, csak az elvira felajánl neked olyan vonatokat is, amik más irányban közlekednek.


A kérdés feltevése, és a saját válaszod, mi szerint megtaláltad a titok nyitját, 8 perc telt el. Látod, ha jobban megnézted volna elsőre, akkor ki sem kellett volna írnod a kérdést :)


Amúgy nem vagyok ingerlékeny, csak irritálnak a butaságok :P

2013. jún. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!